Başarmak için isteğinizi yitirdiğiniz o anları hatırlayın. Bir adım atmak için kendiniz ile savaştığınız o anları.. Sizin için hazırladığımız 7 motive edici film ile üzerinizdeki ölü toprağını bir atıp yeni bir başlangıç için güç toplayabilirsiniz. Ayrıca sizim için beslenme hakkında çarpıcı bilgiler içeren 3 ekstra film daha hazırladık.

Vücut geliştirme ile ilgili filmler

Generation Iron – İMDB puanı 7,2

Dünyanın en iyilerinin yarıştığı Mr. Olimpia yarışmasına hazırlanan vücut geliştirmecilerin yarışma öncesinde , sırasında ve sonrasında yaşadıklarını belgesel tadında sunan generation iron alanındaki nadir filmlerden. Vücut geliştirme ile ilgileniyorsanız bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Filmden sonra : İyi bir vücuda sahip olmak emek , sabır ve birçok şey gerektirir. Estetik bir görünüşün en önemli parçalarından biri olan karın bölgesini forma sokmak için yapmanız gerekenleri incelediğimiz bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Pumping Iron – İMDB puanı 7,5

Arnold Schwarzenegger’in 1975 Mr.Olimpia yarışmasına hazırlığı sırasında yaşananları , rakipleri ile yaşadığı tatlı , sert rekabeti belgesel tadında sunan pumping iron vücut geliştirme dünyası için yapılmış ilk filmlerden bir tanesi. Meraklılarına oldukça keyfli vakit geçirtecek bu filmi mutlaka izleyin.

Filmden sonra : Arnold Schwarzenegger’inki gibi omuzlara sahip olmak ister misiniz ? O zaman hemen başlayın. 2 set 10 tekrar handstand push-up , 2 set 10 tekrar sun gods yapın.

Spor motivasyonu için filmler

Hoosiers ( Kazanmak arzusu ) – İMDB puanı 7,6

Devlet finallerine katılan küçük bir kasaba takımının başına geçen alkol bağımlısı ve basketbol aşığı olan koçun hikayesini anlatan 1986 yapımı bu film sizi başka dünyalara götürecek .

Filmden sonra : Film esnasında hareketsiz kaldınız. Bunu telafi etmek için 20 tekrarlık 3 set sumo squat egzersizi yapın.

Remember the Titans ( Unutulmaz Titanlar ) – İMDB puanı 7,7

Beyaz ve siyahlara ait 2 banliyö okulu kapatılıp öğrencileri bir okulda toplanır. Okulun futbol takımının başına gelen siyahi koç ise insanlara birbirine güvenmeyi ve savaşmayı öğretecektir.

Filmden sonra : Filmden etkilendiğinize eminiz. Peki film sırasında aldığınız kaloriler. Hadi o kalorileri 5 dakikalık 2 set Split Shuffle yaparak yakın !

A League of Their Own – İMDB puanı 7,2

2. dünya savaşı sırasında savaşa giden erkekler yüzünden beyzbol takımları oyuncu bulamaz ve kadın takımları oluşturmaya başlar. Bu sırada tanışılan iki kardeş ile başlayan hikaye oldukça ilgi çekici bir hal alacaktır. Baş rollerinde Tom Hanks ve Madonna’nın olduğu 1992 yapımı bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Filmden sonra : Biraz kalori yakmaya ne dersiniz ? Hadi hareketlenin ve 20 tekrar 2 set lateral burpee yapın.

Girlfight – İMDB puanı 6,9

Hikaye ; annesinin yokluğuna , babasının mutsuzluğuna ve okul arkadaşlarının baskısına rağmen yaşama tutunmaya çalışan Diana kardeşini bir boks salonuna götürmesi ile başlar. Kendisini çalıştırması için boks antrenörü Hector’a anlaşan Diana’nın hayatı bu andan sonra değişecektir.

Filmden sonra : Diana’nın azmine hayran kaldınız değil mi ? Şimdi sıra sizde , Side to Side Jumps egzersizini 5 dakika boyunca durmadan yapabilir misiniz ?

Warrior ( Büyük dövüş ) – İMDB puanı 8,2

Brendon ve Tom dağılmış bir ailenin 2 çocuğudur. Birbirinden kopan hayatları bir dövüş turnuvasında kesişecek olan Brendon ve Tom’un inanılmaz hikayesini nefessiz izleyeceksiniz.

Filmden sonra : Boksörlerin sık kullandığı ve oldukça etkili olan bir egzersiz yapmak ister misiniz ? O zaman Diamond push-up hareketini 4 set 10 olarak uygulayın.

EKSTRA | Beslenme ile ilgili çarpıcı filmler | {ekstra-beslenme-ile-ilgili-carpici-filmler}

Fed Up – İMDB puanı 7,7

Amerika besin endüstrisi üzerinde dönen oyunları tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren 2014 yapımı Fed Up filmi aslında geleceğimizin nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu gösterecek.

Filmden sonra : Güne verdiğiniz 92 dakikalık moladan sonra artık hareket vakti geldi. 20 tekrardan oluşan 3 set box jump ile metabolizmanızı harekete geçirmeye ne dersiniz ?

Super Size Me ( Şişir beni ) – İMDB puanı 7,3

Mc Donalds’ın sağlıksız gıdalar sattığı iddiasını kanıtlamak için yola çıkan Morgan Spurlock kendi üzerinde tehlikeli bir deney yapmaya başlar. 30 gün boyunca günde 3 öğün gittiği Mc Donalds’a giden ve ” süper boy ister misiniz ? ” sorusuna hep ” Evet ! ” cevabı veren Spurlock 30 günün sonunda bize fast food tipi gıdaların ne kadar güvenilir olduğunu gösterecek.

Filmden sonra : Sağlıklı yaşamak için egzersiz ve doğru beslenmenin önemini biliyorsunuz. Biraz egzersiz yapmaya ne dersiniz ? Plank jumps egzersizini 4 set 15 tekrar yaparak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Forks Over Knives – İMDB puanı 7,7

İnsanlık hiç olmadığı kadar büyük imkanlara sahip. Gelişen tıp sektörüne rağmen artık daha fazla diabet vakası var , birçok insan kalp hastalığı ile erken yaşta tanışmakta ve yüksek tansiyon hastalığını artık normal karşılıyoruz. Son yüzyılda artan imkanlar sonucunda değişen beslenme alışkanlıklarının sonuçlarını inceleyen bu film sizi oldukça etkileyecek.

Filmden sonra : Tam bir buçuk saattir filmi izliyorsunuz. Artık biraz hareket etmenin vakti gelmedi mi ? 3 set 10 tekrar broad jumps yapmanız size harika bir başlangıç sağlayacaktır.

Sizi en çok motive eden , en çok etkilendiğiniz film hangisi ? Yorumlar aracılığı ile bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.