En Motive Edici 5 Konuşma

İnternette gezinirken mutlaka TED talks ile ilgili bir şeyler duydunuz. Şimdi ise spor , sağlık ve mutluluk ile ilgili seçtiğim en iyi 5 TED konuşmasını sizlerle paylaşıyorum.

Fitness 

1. Christopher McDougall: Are We Born to Run?

Altın kalpli maraton koşucusu  Christopher McDougall ile insanların koşma arzusunu keşfe çıkmak ister misiniz? Ardından koşmanın ilk insanların hayatta kalmasına nasıl yardımcı olduğunu görecek, atalarımızın bizim için yaptığı çağrıya kulak vereceksiniz.

2. Matt Cutts: Try Something New for 30 Days

1 ay boyunca her gün farklı bir şey denemek ne kadar çılgınca değil mi? Google’de mühendis olarak çalışan Matt Curtts size bu deneyimi tüm ayrıntıları ile anlatacak ! Yeni bir şeylere başlamak için cesaretiniz yoksa bu konuşmayı mutlaka dinleyin.

Sağlık

3. A.J. Jacobs: How Healthy Living Nearly Killed Me

Bir yıl boyunca sağlığını korumak için A.J. Jacobs tüm uyarıları dikkate alır, tüm önerileri uygular. Bu bir yılın sonunda öğrendikleri ise gayet ilgi çekici. Sağlık konusunda takıntılarınız var ise bu konuşmayı mutlaka dinleyin.

4. Dan Buettner: How to Live to be 100+

Uzun ve sağlıklı yaşamın yollarını aramak için mavi bölgeler’de uzunca araştırmalar yapan Dan Bluettner size  diyet ve yaşam tarzı ile ilgili 9 öneride bulunuyor.

Mutluluk

5. Matt Killingsworth: Want to be Happier? Stay in the Moment

İnsanlar ne zaman mutlu olur? Bunun için araştırma yapan Matt Killingsworth insanların ne zaman ve nasıl mutlu olduklarını paylaşabileceği  bir uygulama tasarladı. Sonuçlar ise oldukça şaşırtıcıydı. Mutsuzluktan şikayetçiyseniz bu konuşmayı mutlaka dinlemelisiniz.

Sizin en sevdiğiniz TED konuşması hangisi? Yorumlarda benimle paylaşın.

Sporda Motivasyonunuzu Artıracak 10 Yöntem

Birçoğunuzun zaman zaman yaşadığı en büyük sorunlardandır sporda motivasyon eksikliği , çok istekli başlar, hedeflerinizi koyar ve o yolda devam etmek istersiniz. Ancak bazen antrenmanlar monotonlaşır, ayaklarınız geri geri gitmeye başlar. Aman DİKKAT! O kadar istek, kararlığın yerini pes etmek almasın. Bu kararları almadan önce belki zor zamanlar geçirdin çevrenin sana bakışlarından rahatsız olmaya başladın ve spor […]

Egzersiz Yapmanız İçin 40 Sebep

Egzersizin sağlıklı yaşam için gerekli olduğunu biliyor ama kendiniz ve sevdiklerinizi ikna etmekte zorlanıyor musunuz ? Sizin için tam 40 sebep hazırladık. Artık çevrenizi ve kendinizi spora motive etmeniz daha kolay. Kemik yoğunluğunuzu artırır. Böylece osteoporoz ( kemik erimesi ) riski azalır. Kardiyovasküler ( kalp damar ) sisteminizin düzgün ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Negatif düşüncelerden sıyrılmanızı sağlar. […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close