Egzersiz Rehberi: Side to Side Jumps

Evde ısınabileceğiniz ya da evde kardiyo yapabileceğiniz bir egzersiz olan side to side jumps egzersizini mutlaka denemelisiniz.

Kardiyo yapmak için bisiklete , koşu bandına ya da dışarıda olmaya ihtiyacınız yok. Side to side jumps egzersizi ile evde kardiyo yapabilir ya da antrenmanlarınıza renk katabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta düz bir pozisyonda iken , ayaklar bitişik

  • Solunuza doğru bir adım genişliğinde ( yada daha fazla ) zıplayarak egzersize başlayın.
  • Daha sonra durmadan sağ tarafa doğru zıplayarak egzersize devam edin.
  • Sürdürebildiğiniz kadar bu egzersize devam edin.

Etki alanı

Side to side jumps egzersizi harika bir kardiyo egzersizi olmakla beraber , antrenman öncesi vücudunuzun ısınmasını sağlamak için de harika bir seçenek. Hızlı ve etkin bir biçimde kalori yakmanızı sağlayacak bu egzersizi mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Modifikasyon

Egzersizi zorlaştırmak için güvenli sınırlar içinde hareketi hızlandırabilir ya da elinize ağırlık alabilirsiniz.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search