Side to Side Jumps

Evde ısınabileceğiniz ya da evde kardiyo yapabileceğiniz bir egzersiz olan side to side jumps egzersizini mutlaka denemelisiniz.

Kardiyo yapmak için bisiklete , koşu bandına ya da dışarıda olmaya ihtiyacınız yok. Side to side jumps egzersizi ile evde kardiyo yapabilir ya da antrenmanlarınıza renk katabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta düz bir pozisyonda iken , ayaklar bitişik

  • Solunuza doğru bir adım genişliğinde ( yada daha fazla ) zıplayarak egzersize başlayın.
  • Daha sonra durmadan sağ tarafa doğru zıplayarak egzersize devam edin.
  • Sürdürebildiğiniz kadar bu egzersize devam edin.

Etki alanı

Side to side jumps egzersizi harika bir kardiyo egzersizi olmakla beraber , antrenman öncesi vücudunuzun ısınmasını sağlamak için de harika bir seçenek. Hızlı ve etkin bir biçimde kalori yakmanızı sağlayacak bu egzersizi mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Modifikasyon

Egzersizi zorlaştırmak için güvenli sınırlar içinde hareketi hızlandırabilir ya da elinize ağırlık alabilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...