Side to Side Jumps

Kardiyo yapmak için bisiklete , koşu bandına ya da dışarıda olmaya ihtiyacınız yok. Side to side jumps egzersizi ile evde kardiyo yapabilir ya da antrenmanlarınıza renk katabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta düz bir pozisyonda iken , ayaklar bitişik

  • Solunuza doğru bir adım genişliğinde ( yada daha fazla ) zıplayarak egzersize başlayın.
  • Daha sonra durmadan sağ tarafa doğru zıplayarak egzersize devam edin.
  • Sürdürebildiğiniz kadar bu egzersize devam edin.

Etki alanı

Side to side jumps egzersizi harika bir kardiyo egzersizi olmakla beraber , antrenman öncesi vücudunuzun ısınmasını sağlamak için de harika bir seçenek. Hızlı ve etkin bir biçimde kalori yakmanızı sağlayacak bu egzersizi mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Modifikasyon

Egzersizi zorlaştırmak için güvenli sınırlar içinde hareketi hızlandırabilir ya da elinize ağırlık alabilirsiniz.

In & Outs

Karın kaslarının bir seferde birden çok bölgesini çalıştırmayı başaran In & Outs egzersizini karın antrenmanlarınızdan eksik etmeyin. Nasıl yapılır ? Duruş : Sırt üstü yere uzanırken elleriniz kalçanızın altında , bacaklarınız birbirine temas etmekte Karnınıza doğru çektiğiniz bacaklarınızı ileri doğru uzatın ve yere paralel konumda olacak şekilde tutun. Yere paralel halde bulunan bacaklarınızı tekrardan karnınıza doğru […]

Lateral Burpees

Burpee egzersizinin bir varyasyonu olan lateral burpee tüm vücudunuzu tek seferde çalıştırabileceğiniz egzersizlerden sadece bir tanesi. Nasıl yapılır ? Duruş : Yaklaşık 20 cm boyundaki bir nesnenin bir tarafında durarak burpee hareketine başlayın. Ayakta iken yere eğilerek şınav pozisyonu alın. Şınavı tamamlayın ayağa kalkın ve ortadaki nesnenin üstünden zıplayın. Tekrardan şınav pozisyonu alın ve şınavı […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close