Egzersiz Rehberi: Sun Gods

Evde ağırlık olmadan yapabileceğiniz bu egzersiz ile artık daha şekilli omuzlara daha hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Evde omuz egzersizi yapmak için harika bir seçenek olan ” Sun Gods ” , ismini egzersizi yaparken aldığınız duruştan alıyor. Oldukça etkili bir egzersiz olan Sun Gods ayrıca ekipman gerektirmemesi ile evde egzersiz yapmak isteyenlere büyük kolaylık sağlamakta.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta ve dik bir pozisyonda , kollar tam olarak açık ve omuz hizasında

  • Elleriniz tam açık pozisyonda iken saat yönünde daireler çizmeye başlayın.
  • Saat yönünün tersine daireler çizerek egzersizi bitirin.

Etki alanı

Birçok futbol ve basketbol takımının egzersiz takviminde boy gösteren Sun Gods egzersizi omuz kaslarının dayanıklılığını arttırmak ve güçlendirmek için oldukça iyi bir seçenek. Ayrıca bütün omuz kaslarını aynı anda çalıştırması ( ön , orta ve arka omuz ) büyük bir avantaj sağlamakta.

Modifikasyon 

Egzersizi zorlaştırmak için daire çizme hareketini hızlandırabilir , elinize ağırlık alabilir ya da çizdiğiniz hayali dairelerin büyüklüğünü değiştirebilirsiniz. Bununla beraber süre tutmalı ve kendinizle yarışmayı unutmamak gelişiminiz açısından oldukça önemli.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search