Sun Gods

Evde omuz egzersizi yapmak için harika bir seçenek olan ” Sun Gods ” , ismini egzersizi yaparken aldığınız duruştan alıyor. Oldukça etkili bir egzersiz olan Sun Gods ayrıca ekipman gerektirmemesi ile evde egzersiz yapmak isteyenlere büyük kolaylık sağlamakta.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta ve dik bir pozisyonda , kollar tam olarak açık ve omuz hizasında

  • Elleriniz tam açık pozisyonda iken saat yönünde daireler çizmeye başlayın.
  • Saat yönünün tersine daireler çizerek egzersizi bitirin.

Etki alanı

Birçok futbol ve basketbol takımının egzersiz takviminde boy gösteren Sun Gods egzersizi omuz kaslarının dayanıklılığını arttırmak ve güçlendirmek için oldukça iyi bir seçenek. Ayrıca bütün omuz kaslarını aynı anda çalıştırması ( ön , orta ve arka omuz ) büyük bir avantaj sağlamakta.

Modifikasyon 

Egzersizi zorlaştırmak için daire çizme hareketini hızlandırabilir , elinize ağırlık alabilir ya da çizdiğiniz hayali dairelerin büyüklüğünü değiştirebilirsiniz. Bununla beraber süre tutmalı ve kendinizle yarışmayı unutmamak gelişiminiz açısından oldukça önemli.

V Ups

Karın kaslarınızı forma sokmak için V Ups ile oldukça kolay. Nasıl yapılır ? Duruş: Sırt üstü uzanırken kollar düz bir şekilde ileri doğru uzatılır , bacaklar birbirine yapışık. Kollarınız ve bacaklarınızı karın kaslarınızı sıkıştırırken ortada birleştirin. Kollar ve bacaklarınız orta hatta birleştikten sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Bacaklarınızı hareket esnasında bükmemeye özen gösterin. Hareket boyunca karın kaslarınızı […]

Wall Sits

Wall Sits hareketi sayesinde karın , quadriceps ( ön bacak ) ve hamstring ( arka bacak ) kaslarınızı kolayca ateşleyebileceksiniz. Nasıl yapılır ? Duruş: Squat pozisyonunda dizler ile kalçalar yatay düzlemde aynı hizada sırt düz bir zemine temas etmekte. Eller dizlerin üzerine koyulmamalı düz olarak ileri uzatılmalıdır. Sırt tam olarak düz zemine yaslanmalı ve dizler 90° açı […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close