Sun Gods

Evde ağırlık olmadan yapabileceğiniz bu egzersiz ile artık daha şekilli omuzlara daha hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Evde omuz egzersizi yapmak için harika bir seçenek olan ” Sun Gods ” , ismini egzersizi yaparken aldığınız duruştan alıyor. Oldukça etkili bir egzersiz olan Sun Gods ayrıca ekipman gerektirmemesi ile evde egzersiz yapmak isteyenlere büyük kolaylık sağlamakta.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta ve dik bir pozisyonda , kollar tam olarak açık ve omuz hizasında

  • Elleriniz tam açık pozisyonda iken saat yönünde daireler çizmeye başlayın.
  • Saat yönünün tersine daireler çizerek egzersizi bitirin.

Etki alanı

Birçok futbol ve basketbol takımının egzersiz takviminde boy gösteren Sun Gods egzersizi omuz kaslarının dayanıklılığını arttırmak ve güçlendirmek için oldukça iyi bir seçenek. Ayrıca bütün omuz kaslarını aynı anda çalıştırması ( ön , orta ve arka omuz ) büyük bir avantaj sağlamakta.

Modifikasyon 

Egzersizi zorlaştırmak için daire çizme hareketini hızlandırabilir , elinize ağırlık alabilir ya da çizdiğiniz hayali dairelerin büyüklüğünü değiştirebilirsiniz. Bununla beraber süre tutmalı ve kendinizle yarışmayı unutmamak gelişiminiz açısından oldukça önemli.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...