Egzersiz Rehberi: Diamond Push-Up

Diamond push-up egzersizi ile evde göğüs ve arka kol kaslarınızı çalıştırabilir ve güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Hem göğüs hemde arka kol kaslarını çalıştırabileceğiniz diamond push-up egzersizi ile yeni bir şınav deneyimine hazır mısınız ? Evde yapabileceğiniz bu egzersiz oldukça zor olmakla beraber birçok kas grubunu aynı anda çalıştıracak ve geliştirecektir.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Şınav pozisyonunda eller baş ve işaret parmaklarından bitişik olmak üzere yere temas ettirilir.

  • Elleriniz birleşik iken göğüsünüz ile yer arasında 5 santimetre kalana kadar vücut duruşunuzu bozmadan yere yaklaşın.
  • Yere yeteri kadar yakınlaştıktan sonra göğüs ve arka kol kaslarınızı kullanarak başlangıç pozisyonuna dönün.

Etki alanı

Diamond push-up egzersizi yeni başlayanlar için uygun bir egzersiz tipi olmamakla beraber deneyimli sporcuları için oldukça faydalı. Arka kol ve göğüs kaslarınızı aynı anda çalıştırması , güç gelişimini hızlı ve olumlu yönde etkilemesi diamond push-up egzersizinin sadece birkaç faydasından biri.

Modifikasyon 

Egzersiz sırasında tüm vücut ağırlığınızı kaldıramayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız vücut ağırlığınızı azaltmak için ayak parmak uçlarınız yerine dizleriniz üzerinde durmaya çalışın. Diamond push-up egzersizi yerine daha basit olan clapping push-upclose grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search