Diamond Push-Up

Hem göğüs hemde arka kol kaslarını çalıştırabileceğiniz diamond push-up egzersizi ile yeni bir şınav deneyimine hazır mısınız ? Evde yapabileceğiniz bu egzersiz oldukça zor olmakla beraber birçok kas grubunu aynı anda çalıştıracak ve geliştirecektir.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Şınav pozisyonunda eller baş ve işaret parmaklarından bitişik olmak üzere yere temas ettirilir.

  • Elleriniz birleşik iken göğüsünüz ile yer arasında 5 santimetre kalana kadar vücut duruşunuzu bozmadan yere yaklaşın.
  • Yere yeteri kadar yakınlaştıktan sonra göğüs ve arka kol kaslarınızı kullanarak başlangıç pozisyonuna dönün.

Etki alanı

Diamond push-up egzersizi yeni başlayanlar için uygun bir egzersiz tipi olmamakla beraber deneyimli sporcuları için oldukça faydalı. Arka kol ve göğüs kaslarınızı aynı anda çalıştırması , güç gelişimini hızlı ve olumlu yönde etkilemesi diamond push-up egzersizinin sadece birkaç faydasından biri.

Modifikasyon 

Egzersiz sırasında tüm vücut ağırlığınızı kaldıramayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız vücut ağırlığınızı azaltmak için ayak parmak uçlarınız yerine dizleriniz üzerinde durmaya çalışın. Diamond push-up egzersizi yerine daha basit olan clapping push-upclose grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Forearm Plank Holds

Forearm Plank Holds hareketini istediğiniz yerde ekipmana ihtiyaç duymadan uygulayabilirsiniz. Nasıl yapılır ? Duruş: Ön kol ve ayak parmakları yere temas ederken yere yaklaşık olarak paralel olmalı. Bedenin düz olmasına dikkat edilmeli . Kalça ya da sırt dışarı doğru eğilmemeli tamamen düz olmalı Hareket sırasında karın kaslarınızı sıkmalısınız. Etki alanı Karın kaslarınızı geliştirmek ve dayanıklılığını arttırmak […]

Air Squat

Air squat, vücut ağırlığı ile yapılan Squat ‘ın modifiye edilmiş halidir. Patlayıcı kuvvetinizi geliştirmek için Air squat biçilmiş kaftan! Nasıl yapılır? Duruş: Kalça diz hizasının biraz altında, ayaklar hafifçe dışarı açık. Kalçalarınızı geride tutun. Dengenizi sağlamak için kollarınızı önde tutun. Göğüslerinizi yukarıda tutun, eğilmeyin. Kalçanız diz hizasına gelene kadar eğilin. Etki alanı  Gluteus (kalça) ve quadriceps (bacak) Modifikasyon […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close