Hem göğüs hemde arka kol kaslarını çalıştırabileceğiniz diamond push-up egzersizi ile yeni bir şınav deneyimine hazır mısınız ? Evde yapabileceğiniz bu egzersiz oldukça zor olmakla beraber birçok kas grubunu aynı anda çalıştıracak ve geliştirecektir.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Şınav pozisyonunda eller baş ve işaret parmaklarından bitişik olmak üzere yere temas ettirilir.

  • Elleriniz birleşik iken göğüsünüz ile yer arasında 5 santimetre kalana kadar vücut duruşunuzu bozmadan yere yaklaşın.
  • Yere yeteri kadar yakınlaştıktan sonra göğüs ve arka kol kaslarınızı kullanarak başlangıç pozisyonuna dönün.

Etki alanı

Diamond push-up egzersizi yeni başlayanlar için uygun bir egzersiz tipi olmamakla beraber deneyimli sporcuları için oldukça faydalı. Arka kol ve göğüs kaslarınızı aynı anda çalıştırması , güç gelişimini hızlı ve olumlu yönde etkilemesi diamond push-up egzersizinin sadece birkaç faydasından biri.

Modifikasyon

Egzersiz sırasında tüm vücut ağırlığınızı kaldıramayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız vücut ağırlığınızı azaltmak için ayak parmak uçlarınız yerine dizleriniz üzerinde durmaya çalışın. Diamond push-up egzersizi yerine daha basit olan clapping push-up , close grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.