Split Shuffle

Evde kardiyo egzersizi yapmak ya da ısınmak için bir hareket mi arıyorsunuz ? Split shuffle egzersizi tam size göre .

Isınmak için sürekli aynı egzersizleri uygulamaktan bıktınız mı ? Ya da kardiyo yapmak için değişik ve eğlenceli bir egzersiz mi arıyorsunuz ? O zaman split shuffle egzersizi tam size göre.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta , vücut düz bir konumda iken bir adım ileri atılarak egzersize başlanır.

  • Zıplayın ve ileride olan ayağınızı geriye alırken , geride olan ayağınızı ileri alın.
  • Aynı anda ters şekilde kollarınızı hareket ettirin.

Etki alanı

Split shuffle harika bir ısınma hareketi olmasının yanında oldukça etkili bir kardiyo egzersizi. HIIT ve Tabata türü yüksek yoğunluklu ( interval ) kardiyo antrenmanlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz split shuffle egzersizini birçok askeri özel kuvvet birliği ve profesyonel takım sıkça kullanmakta.

Modifikasyon

Egzersizin zorluk derecesini arttırmak için el ve ayaklarınıza ağırlık bağlayabilir , hareketi güvenli sınırlar dahilinde daha hızlı uygulayabilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...