Egzersiz Rehberi: Split Shuffle

Evde kardiyo egzersizi yapmak ya da ısınmak için bir hareket mi arıyorsunuz ? Split shuffle egzersizi tam size göre .

Isınmak için sürekli aynı egzersizleri uygulamaktan bıktınız mı ? Ya da kardiyo yapmak için değişik ve eğlenceli bir egzersiz mi arıyorsunuz ? O zaman split shuffle egzersizi tam size göre.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta , vücut düz bir konumda iken bir adım ileri atılarak egzersize başlanır.

  • Zıplayın ve ileride olan ayağınızı geriye alırken , geride olan ayağınızı ileri alın.
  • Aynı anda ters şekilde kollarınızı hareket ettirin.

Etki alanı

Split shuffle harika bir ısınma hareketi olmasının yanında oldukça etkili bir kardiyo egzersizi. HIIT ve Tabata türü yüksek yoğunluklu ( interval ) kardiyo antrenmanlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz split shuffle egzersizini birçok askeri özel kuvvet birliği ve profesyonel takım sıkça kullanmakta.

Modifikasyon

Egzersizin zorluk derecesini arttırmak için el ve ayaklarınıza ağırlık bağlayabilir , hareketi güvenli sınırlar dahilinde daha hızlı uygulayabilirsiniz.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search