Split Shuffle

Isınmak için sürekli aynı egzersizleri uygulamaktan bıktınız mı ? Ya da kardiyo yapmak için değişik ve eğlenceli bir egzersiz mi arıyorsunuz ? O zaman split shuffle egzersizi tam size göre.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta , vücut düz bir konumda iken bir adım ileri atılarak egzersize başlanır.

  • Zıplayın ve ileride olan ayağınızı geriye alırken , geride olan ayağınızı ileri alın.
  • Aynı anda ters şekilde kollarınızı hareket ettirin.

Etki alanı

Split shuffle harika bir ısınma hareketi olmasının yanında oldukça etkili bir kardiyo egzersizi. HIIT ve Tabata türü yüksek yoğunluklu ( interval ) kardiyo antrenmanlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz split shuffle egzersizini birçok askeri özel kuvvet birliği ve profesyonel takım sıkça kullanmakta.

Modifikasyon

Egzersizin zorluk derecesini arttırmak için el ve ayaklarınıza ağırlık bağlayabilir , hareketi güvenli sınırlar dahilinde daha hızlı uygulayabilirsiniz.

Bear Crawls

Ayı yürüyüşü olarak adlandırılan bu egzersiz ile hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Ayrıca Bear Crawls harika bir kardiyo egzersizidir. Nasıl yapılır ? Duruş : Eller ve ayaklar yere değerken kalça yukarıda olmalıdır. İleriye attığınız kolunuzun karşısındaki bacağınızı kolunuz ile senkronize bir biçimde ileri atın. Sırtınızı düz tutarken kalçanızın yukarıda olmasına dikkat edin. Etki […]

Close Grip Push-Ups

Şınav evde antrenman yapmak isteyenlerin değişmez egzersizlerinden. Farklı bir şınav çeşidi olan close grip push-up ise bu şınav rutininde fark yaratmak için oldukça iyi bir seçenek. Kelime anlamı olarak ” dar tutuş şınav ” anlamına gelen zor ve bir o kadar etkili egzersizi gelin yakından inceleyelim. Nasıl yapılır ? Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlanır. Eller omuz […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close