Egzersiz Rehberi: Sumo Squat

Evde kolayca yapabileceğiniz bacak egzersizlerinden biri olan sumo squat ayrıca iç bacağınızı kolayca forma sokmaya aday.

Squat bacak , kalça ve daha birçok bölge için oldukça etkili bir egzersiz. Alışılagelmiş squat egzersizlerinden sıkıldıysanız sumo squat hareketini mutlaka tavsiye ediyoruz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Egzersize ayakta , vücut düz ve dik bir şekilde başlanır.

  • Bacaklarınızı omuz genişliğinizin 1.5 katı kadar açın.
  • Ellerinizi vücudunuzun ortasında birleştirin.
  • Gövdenizin düz duruşunu bozmadan dizlerinizi kırarak eğilin ve kalkın.

Etki alanı

Squat bacak , kalça ve karın bölgelerini çalıştıran en etkin bileşik egzersizlerden bir tanesi. Bununla beraber eğer iç bacak konusunda takıntılıysanız ve yoğun olarak iç bacak bölgenizi çalıştırmayı hedefliyorsanız sumo squatın en sevdiğiniz egzersizlerden biri olacağına eminiz.

Modifikasyon

Ayrıca sumo squat egzersizini elinize alacağınız ağırlıklar ile zorlaştırabilirsiniz.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorumlar

Sumo Squat yazısı için gelen yorumlar ve tartışmalar...

  1. Kadir dedi ki:

    Hocam ben ağırlık ile squat yapma imkanım yok bunu fazla set ve tekrarlarla yapsam faydası olurmu ağırlık ile yapılan kadar ?

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search