Sumo Squat

Evde kolayca yapabileceğiniz bacak egzersizlerinden biri olan sumo squat ayrıca iç bacağınızı kolayca forma sokmaya aday.

Squat bacak , kalça ve daha birçok bölge için oldukça etkili bir egzersiz. Alışılagelmiş squat egzersizlerinden sıkıldıysanız sumo squat hareketini mutlaka tavsiye ediyoruz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Egzersize ayakta , vücut düz ve dik bir şekilde başlanır.

  • Bacaklarınızı omuz genişliğinizin 1.5 katı kadar açın.
  • Ellerinizi vücudunuzun ortasında birleştirin.
  • Gövdenizin düz duruşunu bozmadan dizlerinizi kırarak eğilin ve kalkın.

Etki alanı

Squat bacak , kalça ve karın bölgelerini çalıştıran en etkin bileşik egzersizlerden bir tanesi. Bununla beraber eğer iç bacak konusunda takıntılıysanız ve yoğun olarak iç bacak bölgenizi çalıştırmayı hedefliyorsanız sumo squatın en sevdiğiniz egzersizlerden biri olacağına eminiz.

Modifikasyon

Ayrıca sumo squat egzersizini elinize alacağınız ağırlıklar ile zorlaştırabilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine Ürünleri'ne Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme süreci detoks ve ketojenik diyet sırasında karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünlerimizi incelemek için tıklayın!

Ürünleri İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...