Sumo Squat

Squat bacak , kalça ve daha birçok bölge için oldukça etkili bir egzersiz. Alışılagelmiş squat egzersizlerinden sıkıldıysanız sumo squat hareketini mutlaka tavsiye ediyoruz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Egzersize ayakta , vücut düz ve dik bir şekilde başlanır.

  • Bacaklarınızı omuz genişliğinizin 1.5 katı kadar açın.
  • Ellerinizi vücudunuzun ortasında birleştirin.
  • Gövdenizin düz duruşunu bozmadan dizlerinizi kırarak eğilin ve kalkın.

Etki alanı

Squat bacak , kalça ve karın bölgelerini çalıştıran en etkin bileşik egzersizlerden bir tanesi. Bununla beraber eğer iç bacak konusunda takıntılıysanız ve yoğun olarak iç bacak bölgenizi çalıştırmayı hedefliyorsanız sumo squatın en sevdiğiniz egzersizlerden biri olacağına eminiz.

Modifikasyon

Ayrıca sumo squat egzersizini elinize alacağınız ağırlıklar ile zorlaştırabilirsiniz.

Burpee Box Jump

Burpee hareketi ile Box Jumps hareketinin güzel bir kombinasyonu olan bu hareket ile tüm vücudunuzu istediğiniz yerde hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan çalıştırabilirsiniz. Nasıl yapılır ? Duruş : Burpee pozisyonunda başlanan hareket Burpee hareketi bittikten sonra Box Jumps hareketi ile sonlandırılır. Ayakta dik bir şekilde dururken ayaklarınızı geriye atın ve şınav pozisyonu alın. Şınav hareketi bittikten sonra ayaklarınız […]

In & Outs

Karın kaslarının bir seferde birden çok bölgesini çalıştırmayı başaran In & Outs egzersizini karın antrenmanlarınızdan eksik etmeyin. Nasıl yapılır ? Duruş : Sırt üstü yere uzanırken elleriniz kalçanızın altında , bacaklarınız birbirine temas etmekte Karnınıza doğru çektiğiniz bacaklarınızı ileri doğru uzatın ve yere paralel konumda olacak şekilde tutun. Yere paralel halde bulunan bacaklarınızı tekrardan karnınıza doğru […]


Yorumlar
  1. Kadir dedi ki:

    Hocam ben ağırlık ile squat yapma imkanım yok bunu fazla set ve tekrarlarla yapsam faydası olurmu ağırlık ile yapılan kadar ?

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close