Dr. Can Çiftçi Kimdir?

belgeMerhaba, ben Dr. Can.

Kullandığım ilaçlar çocukluk sürecinde bana fazladan 40 kilo hediye etti. Bu süreden sonra üniversite hayatına başlayana kadar kilo almaya devam ettim. Cerrahpaşa tıp fakültesine başladıktan sonra hayatım değişti ve doğru sağlık bilgisini, doğru bilgilerle insanlara sunmak tek motivasyonum oldu.

Zira kilo vermeye çalışırken geçirdiğim sürede 3 haftada değişim garantileyen programlardan, küçük bir hap ile onlarca kilo vereceğinizi söyleyen “uzmanlara” kadar birçok kişi ile görüştüm ve tanıdım. İnsanların bu “uzmanların” pençesine düşüşünü izledim ve ne kadar çalışırsam çalışayım bire bir konuşarak insanları bilgilendirmenin mümkün olmadığını gördüm.

Bu süreçte üniversiteye devam ederken binlerce yayın taradım, onlarca konferansa katıldım. Mezuniyetimden sonra ise ülkemizde gerçek bilgiyi doğru elden veren tek spor sitesi Fitekran’ı kurdum.

Fitekran kurulduktan sonra birçok tehdit minvalinde tepki aldım, birçok “şifacı” doktorun “işimi baltalıyorsun!” dediğini duydum ve bazı diyetisyenlerin onlarca yıl önce oluşturulmuş rehberleri kullandığını gördüm. Bunlar motivasyonumu arttırmak ile birlikte ülkenin sağlık hususunda ne kadar büyük tehlike altında olduğunu bana gösteriyor.

Neler ile ilgileniyorum?

İki ana çalışma noktam var. Bunlar beslenme ve egzersiz.

Beslenme hususunda sporcu beslenmesi, supplementasyon ve kilo kontrolü odak noktalarım. Egzersiz hususunda ise hasta ve sağlıklı bireylerde egzersiz ve tedavi, performans sporları odak noktamı oluşturmakta.

Sorularınız var, biliyorum!

Bazı soruları çok sık alıyorum. Siz sormadan ben buradan cevaplayayım isterseniz.

Muayenehaneniz var mı?

Hayır. Şuan zorunlu hizmetimi bir devlet hastanesinde yapmaktayım.

Uzaktan ücretli yardımda bulunur musunuz?

Evet. Şu sayfadan gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. (Yoğunluk sebebiyle teşekkürler! Şuan için bu hizmet askıda)

Soru sordum. Ne zaman cevaplarsınız?

Çok yoğun çalışma saatlerine sahibim. Sorular birikince birden cevaplıyorum. Birikmesi ise bazen 15-20 gün sürebiliyor. Sorduğunuz sorunun linkini almanız sonradan cevaba bakmanız için oldukça önemli olacaktır.

Fitekran için ne yapabilirim?

Öncelikle hiçbir maddi beklentim yok. Bu sebeple kabul ettiğim yardımlar sadece Fitekran’ın daha fazla kişiye ulaşması için yaptıklarınız olacaktır. Sosyal medya hesaplarını ve yazılarımı paylaşabilir ve Fitekran’ı arkadaşlarınıza önerebilirsiniz.

Size nasıl ulaşabilirim? 

Öncelikle özel olarak soruları cevaplamıyorum. Soruları sadece mevcut konu altından yorum olarak yada sosyal medya hesaplarımdan sorabilirsiniz. Çünkü herkese açık mecralarda sorulan soruları kişiye değil topluma yardım olarak değerlediriyorum.

Bunun haricindeki tüm talepler için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search