Kilo vermek için diyet yapıyor ve daha hızlı yağ yakmak için egzersiz yapmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız metabolizma hızınızı ve dayanıklılığınızı arttıracak bu antrenman programını mutlaka uygulayın.

Evde yağ yakma antrenmanı video serisi projesi kısa süreliğine durduruldu. Ayrıntılı beslenme tavsiyelerine ulaşmak için kilo vermek istiyorum adlı rehbere göz atabilirsiniz.

Diğer antrenmanlar için:

Evde yağ yakma antrenmanı #2

Evde yağ yakma antrenmanı #3

Evde yağ yakma antrenmanı #4

Evde yağ yakma antrenmanı #5

Evde yağ yakma antrenmanı #6

Evde yağ yakma antrenmanı #7

Antrenman programı

Isınma:

1 dakikalık 5 setten oluşan Split shuffle.

Unutmayın, ısınma verimli ve sağlıklı bir antrenmanın en önemli anahtarı. Birazdan yoğun bir şekilde çalışacak kaslarınıza kan pompalarken, kullanacağınız eklemlerin hareket açıklığını arttırmanız sizin için oldukça önemli.

Egzersiz:

4 set boyunca her sette 15 tekrar olacak şekilde Sumo squat egzersizini uygulayın. (set aralarında 30 saniye dinlenin.) Bacak vücudunuzda bulunan en büyük kas grubudur.

Bu kas grubunu yoğun olarak çalıştırarak, vücudunuzu daha fazla kalori yakmaya zorluyoruz. Ayrıca bileşik bir egzersiz olan squat ile bacak kasları ile beraber birçok yan kası (kalça kasları ve diğerleri) çalıştırarak alacağımız etkiyi maksimuma çıkartıyoruz.

4 set boyunca her sette 15 tekrar olacak şekilde Stationary lunges egzersizini uygulayın. (set aralarında 30 saniye dinlenin.) Bir diğer bacak egzersizi ile kaslarınız hiç olmadığı kadar yorulacak ve hızlı bir şekilde kalori harcamaya devam edecektir.

4 set boyunca her sette 20 tekrar olacak şekilde Crunch and leg lift egzersizini uygulayın. Üst ve orta karın için oldukça etkili olan bu egzersiz aynı zamanda alt karın kaslarını da unutmuyor. Karnınızın bütün bölgelerini çalıştırmak için ideal olan bu egzersizi antrenman programınızda bulundurmayı unutmayın.

4 set boyunca her sette 20 tekrar olacak şekilde Russian twist egzersizini uygulayın. Yan karın bölgesi olarak bilinen bölgede bulunan kasları etkili bir biçimde çalıştıran bu egzersiz ile antrenmanın sonuna yaklaşıyorsunuz.

Soğuma:

1 dakikalık 5 setten oluşan Split shuffle egzersizini yavaş tempoda yaparak antrenman programınızı bitirin.

Egzersiz sonrası esneme hareketleri uygulayarak kaslarınızda toplanan kanı daha doğru bir şekilde dağıtabilir, kaslarınızın esnekliğini arttırabilir ve bir sonraki antrenmana kendinizi hazırlayabilirsiniz. Esneme hakkında ayrıntılı bilgi almak için esneme (stretching) hakkında her şey adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.