Evde Yağ Yakma Antrenmanı #2

Evde yağ yakmak için yapabileceğiniz antrenmanların 2. ile sizlerleyiz. Bu antrenmanı yağ yakmak ve zayıflamak için yapabilirsiniz.

Daha önce evde yağ yakma antrenmanı #1 ile okuyucularımızdan harika tepkiler aldık. Evde yağ yakma serisini 7 bölüme tamamlamak için kolları sıvadık ve evde yağ yakma antrenmanı#2 ile karşınızdayız.

Sizin için hazırladığımız bu 6 harika egzersiz hareketi ile evde antrenman yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Evde yağ yakma antrenmanları için planlanan seri bir süre için askıya alındı.

Kilo verme ile ilgili ayrıntılı bilgiye kilo vermek istiyorum adlı rehber üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer antrenmanlar için:

Evde yağ yakma antrenmanı #1

Evde yağ yakma antrenmanı #3

Evde yağ yakma antrenmanı #4

Evde yağ yakma antrenmanı #5

Evde yağ yakma antrenmanı #6

Evde yağ yakma antrenmanı #7

Antrenman programı

Isınma: 

1 dakikalık 5 setten oluşan Skater Hops

Unutmayın, ısınma verimli ve sağlıklı bir antrenmanın en önemli anahtarı. Birazdan yoğun bir şekilde çalışacak kaslarınıza kan pompalarken, kullanacağınız eklemlerin hareket açıklığını arttırmanız sizin için oldukça önemli.

Egzersiz: 

4 set boyunca her sette 15 tekrar olacak şekilde Weighted sit-up egzersizini uygulayın. (set aralarında 30 saniye dinlenin.) Bu egzersiz karın kaslarınızın etkin bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Kullandığınız ağırlığı karın kaslarınızın gücüne göre ayarlamalısınız.

4 set boyunca her sette 20 tekrar olacak şekilde Russian twist egzersizini uygulayın. (set aralarında 30 saniye dinlenin.) Karın kaslarınıza yoğunlaşacağınız bir diğer harekette russian twist.

Bu egzersiz ile yan karın kaslarınızı etkili bir biçimde çalıştırabilirsiniz.

4 set boyunca her sette 15 tekrar olacak şekilde Seal push-up egzersizini uygulayın. Göğüs kaslarınızı alışılmadık bir biçimde çalıştıran bu egzersiz zor olduğu kadar zevkli bir egzersiz.

Göğüs ve omuz kaslarınızın yandığını egzersiz sırasında hissedeceksiniz.

4 set boyunca her sette 1 dakika olacak şekilde Sun gods egzersizini uygulayın. Bütün omuz kaslarınızı aynı anda çalıştıran bu egzersiz ile antrenmanın sonuna yaklaşıyoruz.

4 set boyunca her sette 15 tekrar olacak şekilde Reverse lunge egzersizini uygulayın. Bu egzersiz ile bacak kaslarınızı çalıştıracak ve daha fazla kalori yakacaksınız.

Soğuma:

1 dakikalık 5 setten oluşan skater hops egzersizini yavaş tempoda yaparak antrenman programınızı bitirin.

Egzersiz sonrası esneme hareketleri uygulayarak kaslarınızda toplanan kanı daha doğru bir şekilde dağıtabilir, kaslarınızın esnekliğini arttırabilir ve bir sonraki antrenmana kendinizi hazırlayabilirsiniz. Esneme hakkında ayrıntılı bilgi almak için esneme (stretching) hakkında her şey adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...