Evde Yağ Yakma Antrenmanı #2

Daha önce evde yağ yakma antrenmanı #1 ile okuyucularımızdan harika tepkiler aldık. Evde yağ yakma serisini 7 bölüme tamamlamak için kolları sıvadık ve evde yağ yakma antrenmanı#2 ile karşınızdayız.

Sizin için hazırladığımız bu 6 harika egzersiz hareketi ile evde antrenman yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Evde yağ yakma antrenmanları için planlanan seri bir süre için askıya alındı.

Kilo verme ile ilgili ayrıntılı bilgiye kilo vermek istiyorum adlı rehber üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer antrenmanlar için:

Evde yağ yakma antrenmanı #1

Evde yağ yakma antrenmanı #3

Evde yağ yakma antrenmanı #4

Evde yağ yakma antrenmanı #5

Evde yağ yakma antrenmanı #6

Evde yağ yakma antrenmanı #7

Antrenman programı

Isınma: 

1 dakikalık 5 setten oluşan Skater Hops

Unutmayın, ısınma verimli ve sağlıklı bir antrenmanın en önemli anahtarı. Birazdan yoğun bir şekilde çalışacak kaslarınıza kan pompalarken, kullanacağınız eklemlerin hareket açıklığını arttırmanız sizin için oldukça önemli.

Egzersiz: 

4 set boyunca her sette 15 tekrar olacak şekilde Weighted sit-up egzersizini uygulayın. (set aralarında 30 saniye dinlenin.) Bu egzersiz karın kaslarınızın etkin bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Kullandığınız ağırlığı karın kaslarınızın gücüne göre ayarlamalısınız.

4 set boyunca her sette 20 tekrar olacak şekilde Russian twist egzersizini uygulayın. (set aralarında 30 saniye dinlenin.) Karın kaslarınıza yoğunlaşacağınız bir diğer harekette russian twist.

Bu egzersiz ile yan karın kaslarınızı etkili bir biçimde çalıştırabilirsiniz.

4 set boyunca her sette 15 tekrar olacak şekilde Seal push-up egzersizini uygulayın. Göğüs kaslarınızı alışılmadık bir biçimde çalıştıran bu egzersiz zor olduğu kadar zevkli bir egzersiz.

Göğüs ve omuz kaslarınızın yandığını egzersiz sırasında hissedeceksiniz.

4 set boyunca her sette 1 dakika olacak şekilde Sun gods egzersizini uygulayın. Bütün omuz kaslarınızı aynı anda çalıştıran bu egzersiz ile antrenmanın sonuna yaklaşıyoruz.

4 set boyunca her sette 15 tekrar olacak şekilde Reverse lunge egzersizini uygulayın. Bu egzersiz ile bacak kaslarınızı çalıştıracak ve daha fazla kalori yakacaksınız.

Soğuma:

1 dakikalık 5 setten oluşan skater hops egzersizini yavaş tempoda yaparak antrenman programınızı bitirin.

Egzersiz sonrası esneme hareketleri uygulayarak kaslarınızda toplanan kanı daha doğru bir şekilde dağıtabilir, kaslarınızın esnekliğini arttırabilir ve bir sonraki antrenmana kendinizi hazırlayabilirsiniz. Esneme hakkında ayrıntılı bilgi almak için esneme (stretching) hakkında her şey adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Bel Ağrısı İçin Evde Yapabileceğiniz Egzersizler

Bu yazımızda bel ağrısı için yapabileceğiniz egzersizleri inceledik. Alt sırt kaslarınızı güçlendirecek ve esnekliğini arttıracak bu egzersizleri uygulamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayınız. Egzersiz 1 Sırt kaslarını gerer ve rahatlatır. Pozisyon : Ayak ve elleriniz üzerinde emekleme pozisyonunda durun. Belinizi kalça seviyesinden aşağıda tutmamaya dikkat edin. Başınızı önde tutun ve ensenizin düz olmasına dikkat edin. Omuzlarınız arkada iken dizlerinizi […]

Evde Yapabileceğiniz Göğüs Egzersizleri

Evde göğüs antrenmanı yapmak istiyor ama yeterli sayıda egzersiz bulamıyorsanız şuan doğru yerdesiniz. Sizlere evde göğüs antrenmanı yapmak için kullanabileceğiniz 8 adet göğüs egzersizi hazırladık. Bu egzersizleri doğru şekilde kombine ederek harika göğüs antrenmanları çıkartabilir ve forma girmek için bambaşka bir adım atabilirsiniz. Egzersiz arşivimize yeni göğüs egzersizleri eklendiği takdirde liste güncellenecektir.  Aşağıda bulunan egzersizler zorluk derecesine göre […]


Yorumlar
 1. Nazife dedi ki:

  Siteniz çok güzel ve faydalı bilgilele dolu bunları bir doktor Tarafından Yazılmış olması da bir okadar güzel sizi tebrik ediyorum ve teşekkürler

 2. Elif dedi ki:

  Siteniz gerçekten çok faydalı ve diğer antrenmanlarınız ne zaman yayınlancak merak ediyorum doğrusu.

  • İ. Can Çiftçi dedi ki:

   Merhaba Elif, öncelikle güzel yorumun için teşekkür ediyorum.

   Antrenman yayınlamaya ara vermiştik. Ama tekrardan yayınlamaya başlayacağız.

   Diğer 5 antrenmanı yakın zamanda yayınlamayı planlıyorum. Yayınlanınca mail adresin yolu ile seni bilgilendireceğiz.

   Mutlu ve sağlıklı günlere!

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close