Crunch and Leg Lift

İki karın egzersizinin kombine edilmiş hali olan crunch and leg lift birçok yönden benzersiz bir egzersiz. Evde yapabileceğiniz bu karın egzersizi sayesinde estetik karın kaslarına artık bir adım daha yakınsınız.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Sırt üstü uzanın.

  • Ayaklarınızı düz bir şekilde ileri doğru uzatın.
  • Ayaklarınızı yukarı doğru kaldırırken , üst bedeniniz ile yarım mekik hareketi yapın.

Etki alanı

Leg lift egzersizi daha çok alt karın , crunch egzersizi ise daha çok üst ve orta karın bölgesini çalıştırır. Böylece crunch and leg lift egzersizi ile tüm karın bölgelerini çalıştırabilirsiniz.

Modifikasyon

Egzersiz sırasında karın kaslarınızı daha fazla zorlamak için ayak bileklerinize ağırlık bağlayabilirsiniz. Egzersizi kolaylaştırmak için ise ileri doğru düz bir şekilde uzattığınız ayaklarınızı yerden daha yukarıda tutmanız yeterli.

Sumo Squat

Squat bacak , kalça ve daha birçok bölge için oldukça etkili bir egzersiz. Alışılagelmiş squat egzersizlerinden sıkıldıysanız sumo squat hareketini mutlaka tavsiye ediyoruz. Nasıl yapılır ? Duruş : Egzersize ayakta , vücut düz ve dik bir şekilde başlanır. Bacaklarınızı omuz genişliğinizin 1.5 katı kadar açın. Ellerinizi vücudunuzun ortasında birleştirin. Gövdenizin düz duruşunu bozmadan dizlerinizi kırarak […]

Bicycle Situps

Bicycle situps daha düzgün ve büyük ve karın kasları için vazgeçilmezlerden. Ayrıca güçlenen karın kaslarınız sizi sakatlık ve duruş bozukluklarından koruyacaktır. Nasıl yapılır? Duruş: Sırt üstü uzanırken eller başın arkasında ve dizler bükülmüş durumda. Sağ dizinizi karnınıza çekerken sol dirseğinizi dizinize yaklaştırın. Başlangıç pozisyonuna dönüp ters olarak hareketi tekrarlayın. Kullanılmayan bacak yere paralel olarak uzatılmalı. Diz […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close