Egzersiz Rehberi: Crunch and Leg Lift

Evde kolayca yapabileceğiniz bu karın egzersizi ile güçlü ve büyük karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

İki karın egzersizinin kombine edilmiş hali olan crunch and leg lift birçok yönden benzersiz bir egzersiz. Evde yapabileceğiniz bu karın egzersizi sayesinde estetik karın kaslarına artık bir adım daha yakınsınız.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Sırt üstü uzanın.

  • Ayaklarınızı düz bir şekilde ileri doğru uzatın.
  • Ayaklarınızı yukarı doğru kaldırırken , üst bedeniniz ile yarım mekik hareketi yapın.

Etki alanı

Leg lift egzersizi daha çok alt karın , crunch egzersizi ise daha çok üst ve orta karın bölgesini çalıştırır. Böylece crunch and leg lift egzersizi ile tüm karın bölgelerini çalıştırabilirsiniz.

Modifikasyon

Egzersiz sırasında karın kaslarınızı daha fazla zorlamak için ayak bileklerinize ağırlık bağlayabilirsiniz. Egzersizi kolaylaştırmak için ise ileri doğru düz bir şekilde uzattığınız ayaklarınızı yerden daha yukarıda tutmanız yeterli.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search