Crunch and Leg Lift

Evde kolayca yapabileceğiniz bu karın egzersizi ile güçlü ve büyük karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

İki karın egzersizinin kombine edilmiş hali olan crunch and leg lift birçok yönden benzersiz bir egzersiz. Evde yapabileceğiniz bu karın egzersizi sayesinde estetik karın kaslarına artık bir adım daha yakınsınız.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Sırt üstü uzanın.

  • Ayaklarınızı düz bir şekilde ileri doğru uzatın.
  • Ayaklarınızı yukarı doğru kaldırırken , üst bedeniniz ile yarım mekik hareketi yapın.

Etki alanı

Leg lift egzersizi daha çok alt karın , crunch egzersizi ise daha çok üst ve orta karın bölgesini çalıştırır. Böylece crunch and leg lift egzersizi ile tüm karın bölgelerini çalıştırabilirsiniz.

Modifikasyon

Egzersiz sırasında karın kaslarınızı daha fazla zorlamak için ayak bileklerinize ağırlık bağlayabilirsiniz. Egzersizi kolaylaştırmak için ise ileri doğru düz bir şekilde uzattığınız ayaklarınızı yerden daha yukarıda tutmanız yeterli.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...