15 Dakikalık Karın Antrenmanı

Sizin için hazırladığımız 15 dakikalık karın antrenmanı ile daha sıkı bir karın ve belirgin karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

Karın Antrenmanı

Karın egzersizleri

Isınma : 1’er dakikalık 2 set olarak tekrarlayacağınız Bear Crawls hareketi ile ısının.

 • 1 er dakikalık 3 set olarak uygulayacağınız V-Ups hareketi ile karın antrenmanına başlıyoruz.
 • 1 er dakikalık 3 set olarak Forearm Plank Holds egzersizi ile bütün karnınızı çalıştırmaya devam ediyoruz.
 • 1 er dakikalık 2 set olarak yapacağınız Plank jumps hareketi ile antrenmana tekrardan heyecan katın.
 • Her iki taraf için 1’er dakikalık 2 set yapacağınız Side Plank hareketi yan karnınızı hedefleyeceksiniz.
 • ve son olarak Bicycle Situps egzersizini 1 dakika yaparak karın antrenmanınızı bitireceksiniz.

Bu karın antrenmanını haftada bir gün ya da ikiye bölerek haftada iki gün uygulayın.

15 Dakikalık Karın Antrenmanı ile karın bölgenizi güçlendirecek , kaslarınızın büyümesini hızlandıracak ve oldukça etkili bir kardiyo antrenmanı yapmış olacaksınız.

Antrenman deneyimlerinizi bizimle yorumlar aracılığı ile paylaşmayı unutmayın.

Bel Ağrısı İçin Evde Yapabileceğiniz Egzersizler

Bu yazımızda bel ağrısı için yapabileceğiniz egzersizleri inceledik. Alt sırt kaslarınızı güçlendirecek ve esnekliğini arttıracak bu egzersizleri uygulamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayınız. Egzersiz 1 Sırt kaslarını gerer ve rahatlatır. Pozisyon : Ayak ve elleriniz üzerinde emekleme pozisyonunda durun. Belinizi kalça seviyesinden aşağıda tutmamaya dikkat edin. Başınızı önde tutun ve ensenizin düz olmasına dikkat edin. Omuzlarınız arkada iken dizlerinizi […]

Metabolizma Ateşleyici 15 Dakika

HIIT antrenman sistemi ile yağ yakmak çok kolay ! Antrenman sırasında kalori harcayacak , antrenman sonrasında hızlanan metabolizmanız ile yağ yakımına devam edeceksiniz. Yapmanız gereken sadece bu antrenmana 15 dakika ayırmak . 30 saniye Jumping Lunges 30 saniye dinlenme ardından 30 saniye Burpee 30 saniye dinlenme ardından 30 saniye Air Squat 30 saniye dinlenme ve […]


Yorumlar
 1. emre e. dedi ki:

  Selam Can,

  Spor salonundaki aletlerle yapabileceğim bir karın kası antrenmanı önerebilir misin? Bir günlük (45dk-60dk arası) antrenmanı yalnızca karın kası üzerine yapmak doğru olur mu?

  • İ. Can Çiftçi dedi ki:

   Bu adreste bulunan https://www.fitekran.com/evde-yapabileceginiz-karin-egzersizleri/ Bu adreste bulunan karın egzersizlerinden 1. , 5. 6. egzersizleri özellikle öneririm. (ağırlık ile yapılırsa daha faydalı olacaktır.)

   Antrenman süresi için ise kasın büyüklüğü ile orantılı olarak haftada bir gün 3 hareket ile 25-30 dakikalık egzersiz yeterli olacaktır.

   Daha fazla yapılan antrenman hem karın kaslarınız için hemde antrenman performansınız için bir fayda sağlamayacaktır. Unutmayın daha fazla egzersiz fazla gelişim denklemi kesinlikle yanlış.

   Mutlu ve sağlıklı günler diliyorum.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close