Evde Antrenman: Evde Yapabileceğiniz Göğüs Egzersizleri

Evde yapabileceğiniz bu egzersizler ile göğüs kaslarınızı forma sokabilirsiniz. Yapmanız gereken bu 8 göğüs egzersizini incelemek.

Evde göğüs antrenmanı yapmak istiyor ama yeterli sayıda egzersiz bulamıyorsanız şuan doğru yerdesiniz. Sizlere evde göğüs antrenmanı yapmak için kullanabileceğiniz 8 adet göğüs egzersizi hazırladık. Bu egzersizleri doğru şekilde kombine ederek harika göğüs antrenmanları çıkartabilir ve forma girmek için bambaşka bir adım atabilirsiniz.

Egzersiz arşivimize yeni göğüs egzersizleri eklendiği takdirde liste güncellenecektir. 

Aşağıda bulunan egzersizler zorluk derecesine göre sıralanmıştır. ( zordan kolaya doğru )

Diamond Push-up ( Zorluk 10/8 )

Göğüs ve arka kol kasları için harika bir egzersiz olan diamond push-up etkili olduğu kadar da zor bir egzersiz. Eğer göğüs egzersizlerine yeni başladıysanız diamond push-up egzersizini es geçebilirsiniz.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Box Push-up Jump ( Zorluk 10/7)

Evde bir kutu yardımıyla yapabileceğiniz bu egzersiz sayesinde patlayıcı gücünüzü geliştirebilir aynı zamanda göğüs kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Göğüs antrenmanlarınıza eklemeniz gereken öncelikli egzersizlerden biri olan box push-up jump egzersizini mutlaka deneyin.

Clapping Push-up ( Zorluk 10/7 )

Aşina olduğunuz bir egzersiz olan clapping push-up birçok yönden etkili. Kaslarınızı güçlendirmek ve büyütmek ile kalmayan clapping push-up aynı zamanda patlayıcı gücünüzü de geliştiriyor. Egzersiz sırasında ellerinizi çırpamasanız da ellerinizin yerden kesilmesine dikkat edin.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Seal Push-up ( Zorluk 10/6 )

Adından anlaşılacağı gibi askeri birlikler ile özdeşleşen seal push-up birçok kas grubunu çalıştırmak ile beraber etkin bir şekilde güçlenmek için oldukça uygun bir egzersiz. Seal push-up egzersizini uygularken yavaş hareket etmeniz kaslarınız üzerinde meydana gelen baskının daha uzun süre kalmasını sağlayarak egzersizi zorlaştıracaktır.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Fireflies & Push-up ( Zorluk 10/5 )

İki farklı bölgeyi çalıştıran iki farklı egzersizin birleşimi ile oluşan fireflies & push-up hareketi az zamanda çok iş yapmak isteyenler için oldukça ideal. Bu egzersiz ile alışılmış göğüs egzersizlerinden daha fazla kalori yakarken birçok kası aynı anda çalıştırabilirsiniz.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Close Grip Push-up ( Zorluk 10/3 )

Dar tutuş şınav anlamına gelen close grip push-up , diamond push-up ( göğüs ve arka kol egzersizi ) egzersizi ile benzer ve daha kolay bir egzersiz. Eğer diamond push-up egzersizini uygulayamıyorsanız close grip push-up tam size göre !

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Hand Relase Push-up ( Zorluk 10/2 )

Göğüs kaslarınızın esnekliğini ve dayanıklılığını arttıracak bu egzersiz gerçekten işe yarıyor. Yapmanız gereken egzersizi yavaş ve kontrollü bir şekilde uygulamak. Sonuçları sizi oldukça mutlu edecek.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Elevated Push-up ( Zorluk 10/2 )

Üst göğüs kaslarınızı hedefleyen bu egzersiz ile göğüs kaslarınızı bölge bölge ayırıp çalıştırabilirsiniz. Ayaklarınızın seviyesi yükseldikçe daha yoğun bir şekilde üst göğüs kaslarınızı çalıştıran bu egzersizi mutlaka denemelisiniz.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Sizde bizimle kendiniz için oluşturduğunuz göğüs antrenmanlarınızı paylaşmak ister misiniz ? Yorumlarınızı bekliyoruz .

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search