Evde göğüs antrenmanı yapmak istiyor ama yeterli sayıda egzersiz bulamıyorsanız şuan doğru yerdesiniz. Sizlere evde göğüs antrenmanı yapmak için kullanabileceğiniz 8 adet göğüs egzersizi hazırladık. Bu egzersizleri doğru şekilde kombine ederek harika göğüs antrenmanları çıkartabilir ve forma girmek için bambaşka bir adım atabilirsiniz.

Egzersiz arşivimize yeni göğüs egzersizleri eklendiği takdirde liste güncellenecektir.

Aşağıda bulunan egzersizler zorluk derecesine göre sıralanmıştır. ( zordan kolaya doğru )

Diamond Push-up ( Zorluk 10/8 )

Göğüs ve arka kol kasları için harika bir egzersiz olan diamond push-up etkili olduğu kadar da zor bir egzersiz. Eğer göğüs egzersizlerine yeni başladıysanız diamond push-up egzersizini es geçebilirsiniz.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Box Push-up Jump ( Zorluk 10/7)

Evde bir kutu yardımıyla yapabileceğiniz bu egzersiz sayesinde patlayıcı gücünüzü geliştirebilir aynı zamanda göğüs kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Göğüs antrenmanlarınıza eklemeniz gereken öncelikli egzersizlerden biri olan box push-up jump egzersizini mutlaka deneyin.

Clapping Push-up ( Zorluk 10/7 )

Aşina olduğunuz bir egzersiz olan clapping push-up birçok yönden etkili. Kaslarınızı güçlendirmek ve büyütmek ile kalmayan clapping push-up aynı zamanda patlayıcı gücünüzü de geliştiriyor. Egzersiz sırasında ellerinizi çırpamasanız da ellerinizin yerden kesilmesine dikkat edin.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Seal Push-up ( Zorluk 10/6 )

Adından anlaşılacağı gibi askeri birlikler ile özdeşleşen seal push-up birçok kas grubunu çalıştırmak ile beraber etkin bir şekilde güçlenmek için oldukça uygun bir egzersiz. Seal push-up egzersizini uygularken yavaş hareket etmeniz kaslarınız üzerinde meydana gelen baskının daha uzun süre kalmasını sağlayarak egzersizi zorlaştıracaktır.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Fireflies & Push-up ( Zorluk 10/5 )

İki farklı bölgeyi çalıştıran iki farklı egzersizin birleşimi ile oluşan fireflies & push-up hareketi az zamanda çok iş yapmak isteyenler için oldukça ideal. Bu egzersiz ile alışılmış göğüs egzersizlerinden daha fazla kalori yakarken birçok kası aynı anda çalıştırabilirsiniz.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Close Grip Push-up ( Zorluk 10/3 )

Dar tutuş şınav anlamına gelen close grip push-up , diamond push-up ( göğüs ve arka kol egzersizi ) egzersizi ile benzer ve daha kolay bir egzersiz. Eğer diamond push-up egzersizini uygulayamıyorsanız close grip push-up tam size göre !

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Hand Relase Push-up ( Zorluk 10/2 )

Göğüs kaslarınızın esnekliğini ve dayanıklılığını arttıracak bu egzersiz gerçekten işe yarıyor. Yapmanız gereken egzersizi yavaş ve kontrollü bir şekilde uygulamak. Sonuçları sizi oldukça mutlu edecek.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Elevated Push-up ( Zorluk 10/2 )

Üst göğüs kaslarınızı hedefleyen bu egzersiz ile göğüs kaslarınızı bölge bölge ayırıp çalıştırabilirsiniz. Ayaklarınızın seviyesi yükseldikçe daha yoğun bir şekilde üst göğüs kaslarınızı çalıştıran bu egzersizi mutlaka denemelisiniz.

Egzersiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Sizde bizimle kendiniz için oluşturduğunuz göğüs antrenmanlarınızı paylaşmak ister misiniz ? Yorumlarınızı bekliyoruz .

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.