Clapping Push-Ups

Evde göğüs antrenmanı yapmak isteyenler için etkili ve basit bir egzersiz olan clapping push-ups ile patlayıcı gücünüzü de kısa sürede arttırabilirsiniz.

Nasıl yapılır ? 

Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlayın.

  • Yer ile aranızda 3 santimetre kalana kadar ( duruşunuzu bozmadan ) yere yaklaşın.
  • Göğüs kaslarınızı kullanarak hızla yukarı doğru kalkın ve kollarınızdan güç alarak vücudunuzu yerden kesmeye çalışın.
  • Yerden yükseldiğiniz sırada ellerinizi çırpın.

Etki alanı

Clapping push-ups egzersizi üst vücudunuzu geliştirmek için oldukça iyi bir seçenek. Ayrıca yer ile temasınızı kesmek için anlık olarak harcadığınız efor patlayıcı gücünüzün gelişmesine yardımcı olacaktır. Alışılmış şınav egzersizlerinden bıktıysanız bir de clapping push-ups egzersizini deneyin.

Modifikasyon

Egzersizin ismi clapping ( el çırpma ) olsa dahi uygulaması birçok insan için zor. Eğer egzersiz sırasında ellerinizi çırpamıyorsanız sadece vücudunuzun yer ile temasını kesmeye çalışın. Bununla beraber daha basit olan  close grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Crunch and Leg Lift

İki karın egzersizinin kombine edilmiş hali olan crunch and leg lift birçok yönden benzersiz bir egzersiz. Evde yapabileceğiniz bu karın egzersizi sayesinde estetik karın kaslarına artık bir adım daha yakınsınız. Nasıl yapılır ? Duruş : Sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı düz bir şekilde ileri doğru uzatın. Ayaklarınızı yukarı doğru kaldırırken , üst bedeniniz ile yarım mekik […]

Close Grip Push-Ups

Şınav evde antrenman yapmak isteyenlerin değişmez egzersizlerinden. Farklı bir şınav çeşidi olan close grip push-up ise bu şınav rutininde fark yaratmak için oldukça iyi bir seçenek. Kelime anlamı olarak ” dar tutuş şınav ” anlamına gelen zor ve bir o kadar etkili egzersizi gelin yakından inceleyelim. Nasıl yapılır ? Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlanır. Eller omuz […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close