Egzersiz Rehberi: Clapping Push-Ups

Evde göğüs antrenmanı yapmak isteyenler için etkili ve basit bir egzersiz olan clapping push-ups ile patlayıcı gücünüzü de kısa sürede arttırabilirsiniz.

Nasıl yapılır ? 

Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlayın.

  • Yer ile aranızda 3 santimetre kalana kadar ( duruşunuzu bozmadan ) yere yaklaşın.
  • Göğüs kaslarınızı kullanarak hızla yukarı doğru kalkın ve kollarınızdan güç alarak vücudunuzu yerden kesmeye çalışın.
  • Yerden yükseldiğiniz sırada ellerinizi çırpın.

Etki alanı

Clapping push-ups egzersizi üst vücudunuzu geliştirmek için oldukça iyi bir seçenek. Ayrıca yer ile temasınızı kesmek için anlık olarak harcadığınız efor patlayıcı gücünüzün gelişmesine yardımcı olacaktır. Alışılmış şınav egzersizlerinden bıktıysanız bir de clapping push-ups egzersizini deneyin.

Modifikasyon

Egzersizin ismi clapping ( el çırpma ) olsa dahi uygulaması birçok insan için zor. Eğer egzersiz sırasında ellerinizi çırpamıyorsanız sadece vücudunuzun yer ile temasını kesmeye çalışın. Bununla beraber daha basit olan  close grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search