Clapping Push-Ups

Evde göğüs antrenmanı yapmak isteyenler için etkili ve basit bir egzersiz olan clapping push-ups ile patlayıcı gücünüzü de kısa sürede arttırabilirsiniz.

Nasıl yapılır ? 

Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlayın.

  • Yer ile aranızda 3 santimetre kalana kadar ( duruşunuzu bozmadan ) yere yaklaşın.
  • Göğüs kaslarınızı kullanarak hızla yukarı doğru kalkın ve kollarınızdan güç alarak vücudunuzu yerden kesmeye çalışın.
  • Yerden yükseldiğiniz sırada ellerinizi çırpın.

Etki alanı

Clapping push-ups egzersizi üst vücudunuzu geliştirmek için oldukça iyi bir seçenek. Ayrıca yer ile temasınızı kesmek için anlık olarak harcadığınız efor patlayıcı gücünüzün gelişmesine yardımcı olacaktır. Alışılmış şınav egzersizlerinden bıktıysanız bir de clapping push-ups egzersizini deneyin.

Modifikasyon

Egzersizin ismi clapping ( el çırpma ) olsa dahi uygulaması birçok insan için zor. Eğer egzersiz sırasında ellerinizi çırpamıyorsanız sadece vücudunuzun yer ile temasını kesmeye çalışın. Bununla beraber daha basit olan  close grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...