Egzersiz Rehberi: Fireflies & Push-Ups

Evde uygulayabileceğiniz göğüs egzersizlerinden biri olan fireflies and push-up hareketini mutlaka denemelisiniz.

İki farklı hareketin kombinasyonu olan fireflies & push-up , göğüs egzersizi için harika bir seçenek. İki farklı kas grubunu çalıştırarak daha hızlı kalori harcarken daha iyi göğüs kaslarına sahip olabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlanır. Eller omuz hizası kadar açık.

  • Vücudunuzu duruşunu bozmadan göğsünüz yere 3-5 santimetre kalana kadar yere yaklaştırın.
  • Vücudunuzu yere doğru yaklaştırırken sol dizinizi sol dirseğinize doğru çekin.
  • Bir sonraki şınavda karşı taraf dirseği için aynısını uygulayın.

Etki alanı

Fireflies & push-ups egzersizi kombine bir hareket olması dolayısı ile koordinasyon yeteneğinizi geliştirirken güçlenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca birçok profesyonel spor kulübü bu egzersizi kullanmakta. Sadece deneyin. Oldukça zorla ve bir o kadar zevkli olan bu egzersize bayılacaksınız.

Modifikasyon

Fireflies & push-up egzersizini ayak bileklerinize bağlayacağınız ağırlıklar ile zorlaştırabilirsiniz. Ayrıca fireflies & push-ups egzersizi yerine diamond push-upclapping push-upclose grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search