Fireflies & Push-Ups

İki farklı hareketin kombinasyonu olan fireflies & push-up , göğüs egzersizi için harika bir seçenek. İki farklı kas grubunu çalıştırarak daha hızlı kalori harcarken daha iyi göğüs kaslarına sahip olabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlanır. Eller omuz hizası kadar açık.

  • Vücudunuzu duruşunu bozmadan göğsünüz yere 3-5 santimetre kalana kadar yere yaklaştırın.
  • Vücudunuzu yere doğru yaklaştırırken sol dizinizi sol dirseğinize doğru çekin.
  • Bir sonraki şınavda karşı taraf dirseği için aynısını uygulayın.

Etki alanı

Fireflies & push-ups egzersizi kombine bir hareket olması dolayısı ile koordinasyon yeteneğinizi geliştirirken güçlenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca birçok profesyonel spor kulübü bu egzersizi kullanmakta. Sadece deneyin. Oldukça zorla ve bir o kadar zevkli olan bu egzersize bayılacaksınız.

Modifikasyon

Fireflies & push-up egzersizini ayak bileklerinize bağlayacağınız ağırlıklar ile zorlaştırabilirsiniz. Ayrıca fireflies & push-ups egzersizi yerine diamond push-upclapping push-upclose grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Handstand Pushups

Vücut ağırlığınızı kullanarak omuzlarınızı çalıştırabileceğiniz egzersizlerden bir tanesi olan Handstand pushups , uygulaması zor ama bir o kadar faydalı bir egzersiz. Nasıl yapılır ? Duruş : Eller yerde ve ayaklar yukarıda iken sırt duvara ( destek olacak herhangi bir nesne ) dönük. Düz olan kollarınızı yavaşça dirseklerden kırarak vücudunuzun yere yaklaşmasını sağlayın. Başınızın altına tercihen yumuşak […]

Wall Sits

Wall Sits hareketi sayesinde karın , quadriceps ( ön bacak ) ve hamstring ( arka bacak ) kaslarınızı kolayca ateşleyebileceksiniz. Nasıl yapılır ? Duruş: Squat pozisyonunda dizler ile kalçalar yatay düzlemde aynı hizada sırt düz bir zemine temas etmekte. Eller dizlerin üzerine koyulmamalı düz olarak ileri uzatılmalıdır. Sırt tam olarak düz zemine yaslanmalı ve dizler 90° açı […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close