Fireflies & Push-Ups

Evde uygulayabileceğiniz göğüs egzersizlerinden biri olan fireflies and push-up hareketini mutlaka denemelisiniz.

İki farklı hareketin kombinasyonu olan fireflies & push-up , göğüs egzersizi için harika bir seçenek. İki farklı kas grubunu çalıştırarak daha hızlı kalori harcarken daha iyi göğüs kaslarına sahip olabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlanır. Eller omuz hizası kadar açık.

  • Vücudunuzu duruşunu bozmadan göğsünüz yere 3-5 santimetre kalana kadar yere yaklaştırın.
  • Vücudunuzu yere doğru yaklaştırırken sol dizinizi sol dirseğinize doğru çekin.
  • Bir sonraki şınavda karşı taraf dirseği için aynısını uygulayın.

Etki alanı

Fireflies & push-ups egzersizi kombine bir hareket olması dolayısı ile koordinasyon yeteneğinizi geliştirirken güçlenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca birçok profesyonel spor kulübü bu egzersizi kullanmakta. Sadece deneyin. Oldukça zorla ve bir o kadar zevkli olan bu egzersize bayılacaksınız.

Modifikasyon

Fireflies & push-up egzersizini ayak bileklerinize bağlayacağınız ağırlıklar ile zorlaştırabilirsiniz. Ayrıca fireflies & push-ups egzersizi yerine diamond push-upclapping push-upclose grip push-up , seal push-ups ve Pushup holds egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...