Egzersiz Rehberi: Hand Release Pushups

Şınav egzersizleri içinde hand relase pushups hareketini bilmiyorsanız sırt , göğüs ve omuz kaslarınız için mutlaka deneyin.

Şınav türleri arasında oldukça özel bir yere sahip olan Hand Relase Pushups antrenman temponuza renk katma konusunda oldukça iddalı.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Pushup ( şınav ) pozisyonunda başlanan hareket vücudun yere teması ile devam eder.

  • Vücudun yere teması sonrasında ellerinizi yerden dik bir şekilde yukarı kaldırın.
  • Ellerinizi yerden kaldırırken sırt kaslarınızı sıkıştırmaya dikkat edin.

Etki alanı

Ellerin yerden kesilmesi ile beraber gerginliği azalan kasların tekrar vücudu kaldırması omuz , kol ve göğüs kaslarınızı oldukça zorlayacaktır. Ayrıca ellerinizi kaldırırken sırt kaslarınızı sıkıştırmanız , size şınav egzersizi ile beraber estetik bir sırt inşa etmeniz için de imkan sağlıyor.

Modifikasyon

Başlangıç seviyesi için ayakların yere temas ettiği şınav pozisyonu sizi zorlayabilir. Yapmanız gereken ayaklarınız yerine dizlerinizi yere temas ettirmek ve sadece üst bedeninizi kaldırmak.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search