Hand Release Pushups

Şınav türleri arasında oldukça özel bir yere sahip olan Hand Relase Pushups antrenman temponuza renk katma konusunda oldukça iddalı.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Pushup ( şınav ) pozisyonunda başlanan hareket vücudun yere teması ile devam eder.

  • Vücudun yere teması sonrasında ellerinizi yerden dik bir şekilde yukarı kaldırın.
  • Ellerinizi yerden kaldırırken sırt kaslarınızı sıkıştırmaya dikkat edin.

Etki alanı

Ellerin yerden kesilmesi ile beraber gerginliği azalan kasların tekrar vücudu kaldırması omuz , kol ve göğüs kaslarınızı oldukça zorlayacaktır. Ayrıca ellerinizi kaldırırken sırt kaslarınızı sıkıştırmanız , size şınav egzersizi ile beraber estetik bir sırt inşa etmeniz için de imkan sağlıyor.

Modifikasyon

Başlangıç seviyesi için ayakların yere temas ettiği şınav pozisyonu sizi zorlayabilir. Yapmanız gereken ayaklarınız yerine dizlerinizi yere temas ettirmek ve sadece üst bedeninizi kaldırmak.

Elevated Pushups

Üst göğüs kaslarınızı hedefleyen bu şınav benzeri hareket ile göğüs kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Nasıl yapılır ? Duruş : Elleriniz omuz hizasında olacak şekilde konumlandırılmalı , ayaklarınız dengenizi bozmayacak kadar yükseltilmeli. Vücudunuz düz bir biçimde yüzünüz yere 3 cm yaklaşana kadar aşağıya inmeli. Kollarınız ve göğüs kaslarınızı kullanarak vücudunuzu en aşağı noktadan başlangıç konumuna kadar itmelisiniz. Etki […]

Bicycle Situps

Bicycle situps daha düzgün ve büyük ve karın kasları için vazgeçilmezlerden. Ayrıca güçlenen karın kaslarınız sizi sakatlık ve duruş bozukluklarından koruyacaktır. Nasıl yapılır? Duruş: Sırt üstü uzanırken eller başın arkasında ve dizler bükülmüş durumda. Sağ dizinizi karnınıza çekerken sol dirseğinizi dizinize yaklaştırın. Başlangıç pozisyonuna dönüp ters olarak hareketi tekrarlayın. Kullanılmayan bacak yere paralel olarak uzatılmalı. Diz […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close