Hand Release Pushups

Şınav egzersizleri içinde hand relase pushups hareketini bilmiyorsanız sırt , göğüs ve omuz kaslarınız için mutlaka deneyin.

Şınav türleri arasında oldukça özel bir yere sahip olan Hand Relase Pushups antrenman temponuza renk katma konusunda oldukça iddalı.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Pushup ( şınav ) pozisyonunda başlanan hareket vücudun yere teması ile devam eder.

  • Vücudun yere teması sonrasında ellerinizi yerden dik bir şekilde yukarı kaldırın.
  • Ellerinizi yerden kaldırırken sırt kaslarınızı sıkıştırmaya dikkat edin.

Etki alanı

Ellerin yerden kesilmesi ile beraber gerginliği azalan kasların tekrar vücudu kaldırması omuz , kol ve göğüs kaslarınızı oldukça zorlayacaktır. Ayrıca ellerinizi kaldırırken sırt kaslarınızı sıkıştırmanız , size şınav egzersizi ile beraber estetik bir sırt inşa etmeniz için de imkan sağlıyor.

Modifikasyon

Başlangıç seviyesi için ayakların yere temas ettiği şınav pozisyonu sizi zorlayabilir. Yapmanız gereken ayaklarınız yerine dizlerinizi yere temas ettirmek ve sadece üst bedeninizi kaldırmak.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...