Elevated Pushups

Üst göğüs kaslarınızı hedefleyen bu şınav benzeri hareket ile göğüs kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Elleriniz omuz hizasında olacak şekilde konumlandırılmalı , ayaklarınız dengenizi bozmayacak kadar yükseltilmeli.

  • Vücudunuz düz bir biçimde yüzünüz yere 3 cm yaklaşana kadar aşağıya inmeli.
  • Kollarınız ve göğüs kaslarınızı kullanarak vücudunuzu en aşağı noktadan başlangıç konumuna kadar itmelisiniz.

Etki alanı

Push up ve handstand push up hareketlerinin karışımı olan Elevated Pushups üst vücudunuzun gücünü arttırmak için harika bir egzersizdir. Ama Elevated Pushups özellikle üst göğüs kaslarınızı hedefler.

Modifikasyon

Bacaklarınızın bulunduğu yüksekliği arttırarak egzersizi zorlaştırabilirsiniz.

Diamond Push-Up

Hem göğüs hemde arka kol kaslarını çalıştırabileceğiniz diamond push-up egzersizi ile yeni bir şınav deneyimine hazır mısınız ? Evde yapabileceğiniz bu egzersiz oldukça zor olmakla beraber birçok kas grubunu aynı anda çalıştıracak ve geliştirecektir. Nasıl yapılır ? Duruş : Şınav pozisyonunda eller baş ve işaret parmaklarından bitişik olmak üzere yere temas ettirilir. Elleriniz birleşik iken […]

Side to Side Jumps

Kardiyo yapmak için bisiklete , koşu bandına ya da dışarıda olmaya ihtiyacınız yok. Side to side jumps egzersizi ile evde kardiyo yapabilir ya da antrenmanlarınıza renk katabilirsiniz. Nasıl yapılır ? Duruş : Ayakta düz bir pozisyonda iken , ayaklar bitişik Solunuza doğru bir adım genişliğinde ( yada daha fazla ) zıplayarak egzersize başlayın. Daha sonra […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close