Seal Push-Ups

Omuz ve göğüs kaslarını çalıştırmanız için alışılmadık bir yol olan seal push-ups egzersizini evde , hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan kolayca yapabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlayınız.

Etki alanı

Adından anlaşılacağı gibi özel birliklerin kullandığı oldukça etkili bir şınav ( push-up ) varyasyonu olan seal push-ups dayanıklılığınızı ve gücünüzü arttırmak için biçilmiş kaftan. Göğüs , omuz ve arka kol kaslarınızı çalıştıran bu egzersizin bir diğer avantajı ise hiçbir ekipmana gerek duymaması.

Modifikasyon

Egzersizi zorlaştırmak için sırtınıza ağırlık bağlayabilirsiniz. Ayrıca seal push-ups egzersizi sizin için zor ise elevated push-up , pushup holds ,  hand relase pushup egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Clapping Push-Ups

Evde göğüs antrenmanı yapmak isteyenler için etkili ve basit bir egzersiz olan clapping push-ups ile patlayıcı gücünüzü de kısa sürede arttırabilirsiniz. Nasıl yapılır ?  Duruş : Şınav pozisyonunda egzersize başlayın. Yer ile aranızda 3 santimetre kalana kadar ( duruşunuzu bozmadan ) yere yaklaşın. Göğüs kaslarınızı kullanarak hızla yukarı doğru kalkın ve kollarınızdan güç alarak vücudunuzu yerden […]

Side Plank

Forearm Plank Holds hareketinin bir varyasyonu olan Side Plank hareketi sizi oldukça zorlayacaktır. Nasıl yapılır ? Duruş: Eller omuz hizasında yerde ve ayaklar dış yüzeyi ile yere temas etmekte. Beden düz olmalı. Etki alanı Side plank hareketi karın ve yan karın bölgesini etkin bir şekilde çalıştırır. Ayrıca merkez bölgenizin dayanıklılığını kısa sürede arttıracaktır. Modifikasyon Forearm plank holds


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close