Evde Antrenman: Evde Antrenman Programı #1

Evde , işte ya da tatilde . Bu egzersiz programını her yerde uygulayabilirsiniz. Evde antrenman yapmak istiyorsanız bu programa mutlaka bakın !

Evde antrenman #1 programı 4 farklı egzersiz içermekte. Yaklaşık 30 dakika sürecek bu egzersiz ile omuz , bacak ve göğüs kaslarınızı çalıştırabilir bunun yanında yağ yakımınızı da hızlandırabilirsiniz. Ayrıca bu antrenman programı için hiçbir ekipmana ihtiyacınız yok. İstediğiniz yerde bu egzersizi uygulayabilirsiniz.

Antrenman programı

İlk egzersiz Side to side jumps . Bu egzersiz ile ısınıyor ve metabolizma hızınızı arttırmaya çalışıyoruz. 2 dakikalık 2 set olarak side to side jumps egzersizini uygulayın.

İkinci egzersiz olan Seal push-ups ile göğüs ve omuz kaslarınızı çalıştırıyoruz. Her bir set için 10 tekrar yaparak toplamda 3 set uyguluyoruz.

Üçüncü egzersiz Stationary lunges . Bu egzersiz ile bacak kaslarınızı çalıştırıyorsunuz. Bu egzersizi her bacak için 15 tekrar 3 set olarak uygulayacaksınız.

Dördüncü ve son egzersiz Sun gods . Bu egzersiz ile omuz kaslarınızı çalıştıracaksınız. Sun gods egzersizini 2 dakika süren 3 set yaparak antrenmanı bitirebilirsiniz.

  • Set aralarında 30 saniye ara verin.
  • Egzersiz sonrası esneme hareketleri yaparak kaslarınızın soğumasını sağlamayı unutmayın. Esneme hareketleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search