Metabolizma Ateşleyici 15 Dakika

HIIT antrenman sistemi ile yağ yakmak çok kolay ! Antrenman sırasında kalori harcayacak , antrenman sonrasında hızlanan metabolizmanız ile yağ yakımına devam edeceksiniz. Yapmanız gereken sadece bu antrenmana 15 dakika ayırmak .

30 saniye Jumping Lunges 30 saniye dinlenme ardından

30 saniye Burpee 30 saniye dinlenme ardından

30 saniye Air Squat 30 saniye dinlenme ve başa dönüş.

Yapmanız gereken sadece 5 set !

Fitekran HIIT zamanlayıcısını açın ve

 • Isın kutucuğuna 120 değerini girin. Bu sizin ısınacağınız süreyi gösterir. İsterseniz arttırın ya da azaltın.
 • Yüksek yoğunluklu antrenman bölümüne 30 , bu süre egzersizi yapacağınız zamanı gösterir.
 • Düşük yoğunluklu antrenman bölümüne 30 , bu süre dinlenmeniz gereken zamanı gösterir.
 • Tekrar bölümüne ise set sayımız olan 5 değerini yazın.
 • Soğuma egzersizlerini yapacağınız süreyi sogu kısmına yazın

ve artık zamanlayıcınız hazır.

Takipçilerimiz için yorum kısmı aracılığı ile egzersiz sonrası görüşlerinizi paylaşarak onları motive edebilirsiniz.

O zaman yağ yakımı başlasın !

Evde Yapabileceğiniz Karın Egzersizleri

Karın egzersizi yapmak için spor salonuna gitmek , pahalı egzersiz programları satın almak ve bunlara saatlerce zaman ayırmak zorunda değilsiniz. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz karın egzersizleri ile daha hızlı forma girebilir ve istediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız 13 adet karın egzersizi bulunmakta. Egzersizleri zorluk derecelerine göre ( zordan kolaya doğru ) sıraladık. Karın bölgesinde bulunan […]

7 Dakikalık “Cehennem”

7 dakikada size cehennemi yaşatacak bu 3 hareketi evde hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz. Nasıl yapılır ? 7 adet Burpee 7 adet V Ups 7 adet Plank Jumps Bu üç hareketi sırası ile yaparak bir seti tamamlayın. Ardından hiç durmadan yeniden başlayın. 7 dakika içinde yapabildiğiniz kadar set yapın ve 7 dakikalık cehennem antrenman skorunuzu yorumlarda […]


Yorumlar
 1. emre e. dedi ki:

  Can Bey,Fitekran HIIT sayacı için apple uygulaması yapma gibi bir projeniz var mı? Yapabilirseniz çok faydalı olacağını düşünüyorum.

  • İ. Can Çiftçi dedi ki:

   Merhaba Emre, aslında HIIT için birçok uygulama mevcut. Yapılmış bir şeyi tekrar yapmak istemedik açıkçası.

   Güzel haber ise daha önce yapılmamış, işinizi kolaylaştıracak birçok sistem üzerinde çalışıyoruz.

   Sistem hayatına geçtiğinde seni de bilgilendireceğiz.

   Mutlu ve sağlıklı günlere!

 2. Feryal dedi ki:

  Merhaba Can Bey;

  Öncelikle sizi çok çok çok tebrik edip teşekkür etmek istiyorum. Bu içerik ve detayda, Türkçe bilgilendirme sitesine gerçekten çok ihtiyaç duyuyordum. Merak ettiğim ve bilmediğim birçok konuyu görsel ve sözel olarak, nedenleriyle,anlaşılır , detaylı bir şekilde anlatıyorsunuz. Çok beğendim….

  Sormak istediğim şey: Benim dizlerimde galiba kıkırdak erimesi bulunuyor. Dizlerimi zorlamamam gerek. (Henüz doktora gitmediğim için galiba diyorum). HIIT egzersizlerini yapmak istiyorum fakat hep diz zorlamalı hareketler gördüğüm için yapamıyorum. Bununla ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar…

  • İ. Can Çiftçi dedi ki:

   Öncelikle yaşınız eğer 60’ın üzerinde değilse diz eklemini gözden geçirmeniz ve durumu düzelttirmeniz oldukça önemli. Zira bu yaşam kalitenizi doğrudan etkiler. Bu sebeple bir ortopediste görünmelisiniz.

   Ayrıca ağırlık antrenmanları dahil bütün egzersizler ile HIIT yapabilirsiniz. Sadece dizinizi kullanmamaya dikkat edin. Örneğin ben sun gods egzersizi ile HIIT yapmayı seviyorum, deneyebilirsiniz. Egzersizi görmek için arama kutucuğuna sun gods yazmanız yeterli.

   Sağlıklı ve mutlu günlere Feryal.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close