Evde Antrenman: Demir Adam/Kadın Egzersizi

Evde antrenman yapmak için demir adam/kadın programı harika bir başlangıç. Bizimle beraber evde egzersiz yapmaya başlamaya ne dersiniz ?

Egzersiz  yapmak sizi güçlendirir , vücut direncinizi arttırır ve olaylara daha pozitif bakmanızı sağlar ( bknz : Egzersiz yapmak için 40 sebep ). Evde yapabileceğiniz bu ve diğer egzersiz programları size bizimle uzun ama keyifli bir yolculuğa çıkma şansı tanıyor. Kendinize inanın , bize güvenin. Daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmanızı sağlayacağız.

Nasıl yapılır ?

İlk egzersizimiz Split Shuffle . Bu egzersiz ile ısınacak bir sonraki hareketler için kaslarınızı ve eklemlerinizi hazırlayacaksınız. ( 1 dakika – 3 set  )

İkinci egzersizimiz Sumo Squat . Değişik bir squat egzersizi olan Sumo Squat ile bacak ( özellikle iç bacak ) , kalça  ve karın bölgenizi çalıştırabilirsiniz . ( 12 tekrar – 5 set )

Üçüncü egzersizimiz  Sun Gods . Omuz kaslarınızı hedefleyen bu egzersizin etkisini uygularken hissedeceksiniz !                   ( | 20 saniye saat yönünde – 20 saniye saat yönünün tersine | – 5 set )

Dördüncü ve son egzersizimiz Supermans. Bel ve kalça kaslarını oldukça etkili bir şekilde çalıştıran bu egzersizin etkisini kısa sürede göreceksiniz. ( 12 tekrar – 5 set )

Yazıya Yorumlar

Demir Adam/Kadın Egzersizi yazısı için gelen yorumlar ve tartışmalar...

  1. Anıl YILMAZ dedi ki:

    Bu egzersiz sonunda da yağ yakımı devam ediyor mu? Sitedeki egzersiz programları arasında bir fark var mı? (Biri kas kütlesini artırmaya yönelik, diğeri güç artışına yönelik, diğeri dayanıklılığa yönelik vb.) Supermans yerine hangi hareket yapılabilir. Spordan Önce ve sonra beslenme bunda da geçerli midir? Kas Kütlesi ya da güce yönelik dinlenme süreleri bu programlarda değiştirilerek yakalanılabilir mi? HIIT programına giriyor bu egzersizler demi? İyi Çalışmalar.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search