Demir Adam/Kadın Egzersizi

Egzersiz  yapmak sizi güçlendirir , vücut direncinizi arttırır ve olaylara daha pozitif bakmanızı sağlar ( bknz : Egzersiz yapmak için 40 sebep ). Evde yapabileceğiniz bu ve diğer egzersiz programları size bizimle uzun ama keyifli bir yolculuğa çıkma şansı tanıyor. Kendinize inanın , bize güvenin. Daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmanızı sağlayacağız.

Nasıl yapılır ?

İlk egzersizimiz Split Shuffle . Bu egzersiz ile ısınacak bir sonraki hareketler için kaslarınızı ve eklemlerinizi hazırlayacaksınız. ( 1 dakika – 3 set  )

İkinci egzersizimiz Sumo Squat . Değişik bir squat egzersizi olan Sumo Squat ile bacak ( özellikle iç bacak ) , kalça  ve karın bölgenizi çalıştırabilirsiniz . ( 12 tekrar – 5 set )

Üçüncü egzersizimiz  Sun Gods . Omuz kaslarınızı hedefleyen bu egzersizin etkisini uygularken hissedeceksiniz !                   ( | 20 saniye saat yönünde – 20 saniye saat yönünün tersine | – 5 set )

Dördüncü ve son egzersizimiz Supermans. Bel ve kalça kaslarını oldukça etkili bir şekilde çalıştıran bu egzersizin etkisini kısa sürede göreceksiniz. ( 12 tekrar – 5 set )

15 Dakika Maksimum Güç !

Bu hafta sizi fazlası ile zorlayacak 3 hareket seçtik. Bu hareketleri 15 dakika içinde yapabildiğiniz kadar çok set yapın. 20 Air Squat 45 saniye Pushup Holds 30 tekrar Bicycle Situps Nasıl yapılır? 20 air squat egzersizinden sonra dinlenmeden 45 saniye pushup holds ve ardından hiç dinlenmeden 30 tekrar bicycle situps yapın.  30 saniye dinlendikten sonra en […]

Sıkı Bir Vücut İçin 15 Dakika

Fitekran‘da hayatınızın en uzun 15 dakikasını yaşamaya hazır mısınız ? Bu antrenman ile tüm vücudunuzu çalıştıracak ve güne zinde bir başlangıç yapabileceksiniz.Üstelik hiçbir alete ihtiyacınız yok. Öğle arasında , gece yarısı ya da tatilde. Yapmanız gereken 15 dakikanızı bize ayırmak. Oldukça zorlu geçecek bu 15 dakika için suyunuzu yanınıza alın. Fitekran.com HIIT sayacını açın ve […]


Yorumlar
  1. Anıl YILMAZ dedi ki:

    Bu egzersiz sonunda da yağ yakımı devam ediyor mu? Sitedeki egzersiz programları arasında bir fark var mı? (Biri kas kütlesini artırmaya yönelik, diğeri güç artışına yönelik, diğeri dayanıklılığa yönelik vb.) Supermans yerine hangi hareket yapılabilir. Spordan Önce ve sonra beslenme bunda da geçerli midir? Kas Kütlesi ya da güce yönelik dinlenme süreleri bu programlarda değiştirilerek yakalanılabilir mi? HIIT programına giriyor bu egzersizler demi? İyi Çalışmalar.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close