Evde Antrenman: Demir Adam/Kadın Egzersizi

Evde antrenman yapmak için demir adam/kadın programı harika bir başlangıç. Bizimle beraber evde egzersiz yapmaya başlamaya ne dersiniz ?

Egzersiz  yapmak sizi güçlendirir , vücut direncinizi arttırır ve olaylara daha pozitif bakmanızı sağlar ( bknz : Egzersiz yapmak için 40 sebep ). Evde yapabileceğiniz bu ve diğer egzersiz programları size bizimle uzun ama keyifli bir yolculuğa çıkma şansı tanıyor. Kendinize inanın , bize güvenin. Daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmanızı sağlayacağız.

Nasıl yapılır ?

İlk egzersizimiz Split Shuffle . Bu egzersiz ile ısınacak bir sonraki hareketler için kaslarınızı ve eklemlerinizi hazırlayacaksınız. ( 1 dakika – 3 set  )

İkinci egzersizimiz Sumo Squat . Değişik bir squat egzersizi olan Sumo Squat ile bacak ( özellikle iç bacak ) , kalça  ve karın bölgenizi çalıştırabilirsiniz . ( 12 tekrar – 5 set )

Üçüncü egzersizimiz  Sun Gods . Omuz kaslarınızı hedefleyen bu egzersizin etkisini uygularken hissedeceksiniz !                   ( | 20 saniye saat yönünde – 20 saniye saat yönünün tersine | – 5 set )

Dördüncü ve son egzersizimiz Supermans. Bel ve kalça kaslarını oldukça etkili bir şekilde çalıştıran bu egzersizin etkisini kısa sürede göreceksiniz. ( 12 tekrar – 5 set )

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorumlar

Demir Adam/Kadın Egzersizi yazısı için gelen yorumlar ve tartışmalar...

  1. Anıl YILMAZ dedi ki:

    Bu egzersiz sonunda da yağ yakımı devam ediyor mu? Sitedeki egzersiz programları arasında bir fark var mı? (Biri kas kütlesini artırmaya yönelik, diğeri güç artışına yönelik, diğeri dayanıklılığa yönelik vb.) Supermans yerine hangi hareket yapılabilir. Spordan Önce ve sonra beslenme bunda da geçerli midir? Kas Kütlesi ya da güce yönelik dinlenme süreleri bu programlarda değiştirilerek yakalanılabilir mi? HIIT programına giriyor bu egzersizler demi? İyi Çalışmalar.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search