Demir Adam/Kadın Egzersizi

Evde antrenman yapmak için demir adam/kadın programı harika bir başlangıç. Bizimle beraber evde egzersiz yapmaya başlamaya ne dersiniz ?

Egzersiz  yapmak sizi güçlendirir , vücut direncinizi arttırır ve olaylara daha pozitif bakmanızı sağlar ( bknz : Egzersiz yapmak için 40 sebep ). Evde yapabileceğiniz bu ve diğer egzersiz programları size bizimle uzun ama keyifli bir yolculuğa çıkma şansı tanıyor. Kendinize inanın , bize güvenin. Daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmanızı sağlayacağız.

Nasıl yapılır ?

İlk egzersizimiz Split Shuffle . Bu egzersiz ile ısınacak bir sonraki hareketler için kaslarınızı ve eklemlerinizi hazırlayacaksınız. ( 1 dakika – 3 set  )

İkinci egzersizimiz Sumo Squat . Değişik bir squat egzersizi olan Sumo Squat ile bacak ( özellikle iç bacak ) , kalça  ve karın bölgenizi çalıştırabilirsiniz . ( 12 tekrar – 5 set )

Üçüncü egzersizimiz  Sun Gods . Omuz kaslarınızı hedefleyen bu egzersizin etkisini uygularken hissedeceksiniz !                   ( | 20 saniye saat yönünde – 20 saniye saat yönünün tersine | – 5 set )

Dördüncü ve son egzersizimiz Supermans. Bel ve kalça kaslarını oldukça etkili bir şekilde çalıştıran bu egzersizin etkisini kısa sürede göreceksiniz. ( 12 tekrar – 5 set )

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Mobil Uygulamamızı İndirin!

Dr. Can tarafından tasarlanmış, Fitekran sağlık rehberi uygulamasını indirmek için tıklayın!

Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...