Ball Front Rotation Nasıl Yapılır?

Omuz bölgesi kaslarını çalıştırır, ayrıca topu kaldırırken karnımızı, belimizi ve sırtımızıda sıkmak zorunda kaldığımız için core bölgemizide oldukça kuvvetlendirir.
çalıştırdığı alan

Çalıştırdığı Vücut Alanları

Omuz, Karın

yakılan kalori

1 Dakika'da Yakılan Kalori

4 - 6 Kalori (Normal BMI)

bmi

Uygun Olan BMI Aralıkları

Düşük BMI, Normal BMI, Yüksek BMI

Çalıştırdığı yer omuz bölgesi fakat topu kaldırırken karnımızı, belimizi ve sırtımızıda sıkmak zorunda kaldığımız için core bölgemizide oldukça kuvvetlendiren bir hareket. Omuzları ısıtmadan harekete başlamayınız. Topa rotasyon yaptığımız sırada bütün kasları ve lifleri devreye soktuğumuzdan ısınma önemli. Özellikle omuz, core ve kalça bölgesini çalıştıran bu hareket oldukça etkilidir. Düzenli bir şekilde uygulandığı taktirde kısa sürede karnınızda inanılmaz değişiklikler görebilirsiniz. Ball front rotation hareketini düzenli olarak uyguladığınızda 2 hafta gibi kısa sürede kondisyonunuzun ne kadar açıldığına inanamayacaksınız. Vücut ağırlığınızla yapacağınız antrenmanlara bu tarz hareketleri dahil edin. Nabzınızı kısa sürede arttırır ve sizde HIIT etkisi gösterir. Kısıtlı vaktinizi HIIT kardiyolarınızla dolu dolu geçirmenizi sağlar. Bütün vücudunuzu dengede, senkronda ve ahenkte tutmalısınız. Bu tarz fonksiyonel hareketler bütün kaslarınızı devreye sokar ve kas eşitsizliğinizi giderir. Zayıf bölgelerinizi size hissettirmeden kuvvetlendirir.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Ball Front Rotation egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Ball Front Rotation Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Rotation Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Rotation egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm egzersizleri görüntüleyip incelemek ve aralarında arama yapmak için buraya tıklayınız.

Omuz hareketi
ön omuz hareketi
omuz genişleten hareket
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.