Ball Pike Up Nasıl Yapılır?

Pike while supporting the core area while activating every part of the body and takes incredible effort. You'll spend serious calories in a short time.
çalıştırdığı alan

Çalıştırdığı Vücut Alanları

Core bölgesi, Sırt, Omuz

yakılan kalori

1 Dakika'da Yakılan Kalori

6 - 8 Kalori (Normal BMI)

bmi

Uygun Olan BMI Aralıkları

Düşük BMI, Normal BMI, Yüksek BMI

Ciddi bir spor geçmişi isteyen sert bir hareket. Pike yaparken core bölgesinden destek alırken vücudun her tarafını devreye sokar ve inanılmaz efor harcatır. Kısa sürede ciddi kalori harcarsınız. Özellikle core, sırt, omuz ve kalça bölgesini çalıştıran bu hareket oldukça etkilidir. Düzenli bir şekilde uygulandığı taktirde kısa sürede karnınızda inanılmaz değişiklikler görebilirsiniz. Ball pike up hareketini düzenli olarak uyguladığınızda 2 hafta gibi kısa sürede kondisyonunuzun ne kadar açıldığına inanamayacaksınız. Vücut ağırlığınızla yapacağınız antrenmanlara bu tarz hareketleri dahil edin. Nabzınızı kısa sürede arttırır ve sizde HIIT etkisi gösterir. Kısıtlı vaktinizi HIIT kardiyolarınızla dolu dolu geçirmenizi sağlar. Bütün vücudunuzu dengede, senkronda ve ahenkte tutmalısınız. Bu tarz fonksiyonel hareketler bütün kaslarınızı devreye sokar ve kas eşitsizliğinizi giderir. Zayıf bölgelerinizi size hissettirmeden kuvvetlendirir. Ball high pike up hareketinin çalıştırdığı yerler ;

  • Core bölgesi : Karın, yan karın ve bel
  • Gluteus : Kalça
  • Quadriceps : üst ön bacak
  • Latismus dorsi : Sırt
  • Deltoid : Omuz bölgesi

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Ball Pike Up egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Ball Pike Up Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Pike Up Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Pike Up egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm egzersizleri görüntüleyip incelemek ve aralarında arama yapmak için buraya tıklayınız.

karın hareketi
karın kaslarını çalıştıran hareketler
leg raise hareketi nasıl yapılır
crunch hareketi nasıl yapılır
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.