Videolar: Spor Öncesi Beslenme

Sporcu beslenmesi ile ilgili tüm soruları sizler için cevapladım ve önemli noktalara değindim.

Spor öncesi beslenme bireylerin yeterli egzersiz performansı göstermesi ve bu performansı korunması hususunda oldukça önemli bir yere sahip.

Ayrıca konu sadece performans ile sınırlı değil, çünkü spor öncesi beslenme sporcu sağlığı açısından da çok değerli. Zira uzun vadede spor öncesi doğru beslenme yapmamak bireylere zarar verebilir.

Peki spor öncesi beslenme hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Bu videoda,

 • Spordan önce beslenmenin önemi,
 • Spordan önce ne kadar karbonhidrat alınması gerektiği,
 • Spordan önce ne kadar yağ alınması gerektiği,
 • Spordan önce ne kadar protein alınması gerektiği,
 • Tüketilen tüm besinlerin spordan ne kadar önce alınması gerektiği,

ile ilgili ayrıntılı bir açıklama bulacaksınız.

Spor öncesi beslenme ile ilgili video haricinde bilgi almak için ayrıca spor öncesi beslenme yazımı okuyabilirsiniz.

Ayrıca diğer tüm videolardan haberdar olmak için youtube kanalıma abone olmayı unutmayın.

Yazıya Yorumlar

Spor Öncesi Beslenme yazısı için gelen yorumlar ve tartışmalar...

 1. Hüseyin kaya dedi ki:

  Selamlar. Öncelikle belirtmeliyim ki yazılarınız çok açıklayıcı.sizi tebrik ediyorum.benim size sorum spinat extract hakkında olucak kas gelişiminde etkisinin çok iyi olduğu ve yan etkisinin olmadığı söyleniyor.ayrıca tribulus terrestris ile beraber kullanılması daha etkili olduğu belirtiliyor.lütfen bu iki suplamant hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.kullanmak istiyorum ama bilinçsiz davranmak istemiyorum ve pahalı bir ürün olduğu için yanlış bişey yapmak istemiyorum saygılar

 2. bir garib vegan dedi ki:

  merhabalar, herkes gibi benim de pek çok soruma cevap oldunuz teşekkür ederim. Ben yeni incelemeye başladığım için sitenizi herşeyi tam olarak okuyamadım bu sebeple sizin için yorucu bir tekrara sebep oluyorsam baştan özür dilerim. Ama gluten ve özellikle kazein ile ilgili okuduklarımdan yola çıkarak vegan beslenme ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? hayvansal protein insan fizyolojisi için şart mıdır? internet bilgi kirliliği açısından dogru kaynak maalesef değil. AA’lerden bitkisel protein kaynakları aracılığıyla temin edilemeyecek olan var mıdır? uzun süredir veganlığın değişik beslenme tarzlarını kendimde deniyorum, ve 35 seneden fazla hayvansal gıda tüketmeyen insanlarla tanıştım, beyin kanserini bu şekilde geri çevirmiş 16 yaşında bir kıza şahit oldum. Medikal tıp eğitimi olan biri olarak sizin görüşünüz nedir? (içimden olumlu birşeyler söylemeniz için dua ediyorum )

  • Dr. Can Çiftçi dedi ki:

   Selamlar, vegan ve vejetaryenlik için tamamen kötü şeyler söylemek bilimsel değil. Gerçekten işe yaradığı noktalar var AMA “her derde deva, gel vegan ol” demem imkansız. Özellikle hayvansal yağlardan değerli olabilecek omega-3 yağları, b12 kaynakları ve esansiyel aminoasit dengesini kurmak vegan beslenmede çok ama çok zor.

   Sonuç olarak vegan beslenmeye bir dini inanış gibi gönülden bağlı olmak yerine daha ılımlı beslenmek ve hayvansal kaynakları doğru şekilde diyete koymak önemli. Benim tavsiyem düşük karbonhdrat, yüksek yağlı beslenme olduğu için beraberinde vegan beslenmek oldukça zor, bunu da ekleyeyim.

   Mutlu ve sağlıklı günlere!

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search