Meyve Suyu Zararlı Mı?

Meyve suyu ve sağlıklı yaşam arasındaki ilişkiyi daha iyi kavramanız için hazırladığım videoda merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

Oluşturulan sağlıklı yaşam algısı ile beraber meyve suyu tüketimi arttı. Özellikle gelişmiş pazarlama taktikleri, meyve sularını “sağlıklı besin” olarak empoze etmeye devam ediyor.

Ama durum sandığınızdan çok farklı. Çünkü meyve suları genel olarak aşırı şeker içeren, katkı maddesi ile tıka basa doldurulmuş ve aşırı işlenmiş içecekler. Bu besinlerin diyette kullanılmasının hiçbir anlamı yok.

Peki meyve suyunun zararları ile ilgili ayrıntıları merak ediyor musunuz? Bu videoda,

  • Meyve suyunun içeriğindeki kalori ve besin değerlerinden bahsecek,
  • Meyve suyu ve katkı maddesi hususuna bir açıklama getirecek,

son olarak meyve suyunun içerisinde sonradan eklenen ve “sözde sağlıklı” vitaminleri inceleyeceğim. Daha sağlıklı bir yaşama kavuşmak için meyve suyu tüketimine dikkat etmenizi videoya başlamadan önce tekrardan belirtmek istiyorum.

Ayrıca youtube kanalımı artık daha aktif kullanmaya çalışıyorum. Bu sebeple gelen yeni videolardan haberdar olmak için kanalı takip etmenizi tavsiye ediyorum.

Hayatınızın tamamından meyve suyunu çıkarttığınız günlere!

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...