Videolar: Meyve Suyu Zararlı Mı?

Meyve suyu ve sağlıklı yaşam arasındaki ilişkiyi daha iyi kavramanız için hazırladığım videoda merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

Oluşturulan sağlıklı yaşam algısı ile beraber meyve suyu tüketimi arttı. Özellikle gelişmiş pazarlama taktikleri, meyve sularını “sağlıklı besin” olarak empoze etmeye devam ediyor.

Ama durum sandığınızdan çok farklı. Çünkü meyve suları genel olarak aşırı şeker içeren, katkı maddesi ile tıka basa doldurulmuş ve aşırı işlenmiş içecekler. Bu besinlerin diyette kullanılmasının hiçbir anlamı yok.

Peki meyve suyunun zararları ile ilgili ayrıntıları merak ediyor musunuz? Bu videoda,

  • Meyve suyunun içeriğindeki kalori ve besin değerlerinden bahsecek,
  • Meyve suyu ve katkı maddesi hususuna bir açıklama getirecek,

son olarak meyve suyunun içerisinde sonradan eklenen ve “sözde sağlıklı” vitaminleri inceleyeceğim. Daha sağlıklı bir yaşama kavuşmak için meyve suyu tüketimine dikkat etmenizi videoya başlamadan önce tekrardan belirtmek istiyorum.

Ayrıca youtube kanalımı artık daha aktif kullanmaya çalışıyorum. Bu sebeple gelen yeni videolardan haberdar olmak için kanalı takip etmenizi tavsiye ediyorum.

Hayatınızın tamamından meyve suyunu çıkarttığınız günlere!

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search