Makro Hesaplayıcı

Diyetteki makrolar hangi besinleri tüketeceğinizi belirler. Peki sizin makrolarınız? Makro besin hesaplayıcıyla kolayca makro miktarınızı bulabilirsiniz.

Sonuç
_ _ _ _

Aldığınız kalorinin yanında bu kaloriyi hangi kaynaklardan karşıladığınız da oldukça büyük önem taşır. Bu sebeple diyette makrolarınızı ayarlamanız oldukça önemli.

Birçok farklı yöntem olmasına rağmen sağlıklı yaşam sürecine daha etkili olduğunu düşündüğüm düşük karbonhidrat ve yüksek yağ içeren beslenme tarzlarını her zaman tavsiye etmekteyim.

Makro besin hesaplama

Hesaplayıcıyı kullanırken en başta bulunan kalori bölümüne günlük hedef kalori miktarını yazmanız gerekiyor. Eğer almanız gereken kalori miktarını bilmiyorsanız kalori hesaplayıcı sayfasına giderek kalori ihtiyacınızı öğrenebilirsiniz.

Ardından tüketmek istediğiniz makroların yüzdesini mevcut kutulara yazarak %100’e tamamlayın. Hesaplayıcının size almanız gereken makroları oluşturduğunu göreceksiniz.

Düşük karbonhidratlı bir diyet yapmak istiyorsanız günlük karbonhidrat alımını 100 gramın altında tutmanız gerekiyor. Eğer ketojenik diyet yapacaksanız günlük almanız gereken karbonhidrat için sınır 50 gram.

Protein alım miktarı ile ilgili bilgi almak için günde kaç gram protein almalıyım? adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Sonuç olarak hedeflediğiniz değerleri istediğiniz şekilde oluşturana kadar hesaplayıcının yüzdelerini değiştirebilirsiniz.

Diğer Hesaplayıcıları Kullanın

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.