İdeal Kilo Hesaplayıcı

İdeal kilo hesaplama aracı doğru kilo aralığınızı bulmanıza yardım eder. İdeal kilonuza ulaşmanızsa sağlıklı yaşamanız için oldukça önemli bir faktördür.

Sonuç
_ _ _ _

Doğru kiloya sahip olmak sizi birçok hastalıktan korur. Bu yaklaşım son zamanda oluşturulan koruyucu hekimliğin en önemli basamaklarından biri.

Çünkü bedeninizin kompozisyonu direkt olarak çalışma şeklini değiştirir.

Yukarıda sizinle paylaştığım ideal kilo hesaplama aracı birkaç farklı ideal kilo hesaplama formülünden en güvenlisi olan “vücut kitle indeksi yorumlama” yöntemini kullanıyor.

Bu yöntemde ideal vücut kitle indeksi değerine denk gelen kilo değerlerini hesaplıyoruz. Ama bilmenizi istediğim önemli bir husus var.

İdeal kilo sadece bir ağırlık birimi olarak değerlendirilmemeli. Çünkü ideal kiloya sahip ve ciddi yağ oranına sahip birçok birey ile karşılaştım. Bu durum bize gösteriyor ki gerçekten sağlıklı bir bedene sahip olup olmama durumu sadece doğru kilo aralığı ile alakalı değil.

Normal kiloya sahip olsanız bile doğru beslenmeli, iyi egzersiz yapmalı ve sağlıklı yaşamak için çalışmalısınız. Aksi taktirde sadece doğru kilo aralığında olan bir hasta olursunuz.

Yukarıda sizinle paylaştığım idea kilo hesaplama aracı diğer tüm araçlardan daha etkili çalışsa da toplumun küçük bir kısmı için yanlış sonuçlar verebilir.

Aşırı kas kütlesine sahip, kronik hastalığa sahip, yatağa bağlı bireyler yada maraton ve benzer ultra dayanıklılık disiplini ile egzersiz yapan tüm bireyler yanlış sonucun alınabileceği gruba girebilir.

Eğer bu özelliklerden herhangi birine sahipseniz formülün modifiye edilmiş hali için hekiminize danışın.

İdeal kilo hesaplama aracı yorumu

İdeal kilo hesaplama aracını kullandıktan sonra sonuç bölümünde bir kilo aralığı göreceksiniz. Kilonuz bu aralıkta ise egzersiz yapmaya, doğru beslenmeye ve yağ oranınızı sağlıklı aralıkta tutmaya çalışmalısınız.

Eğer kilonuz ideal kilo hesaplama aracının verdiği sonuç aralığının en düşük değerinden daha düşükse kilo almanız gerekiyor demektir. Nasıl kilo alınır? adlı yazımı okuyarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eğer kilonuz ideal kilo hesaplama aracının verdiği sonuç aralığının en yüksek değerinden daha yüksekse kilo vermeniz gerekiyor demektir. Nasıl kilo verilir? adlı yazımı okuyarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer Hesaplayıcıları Kullanın

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.