Bosu oblique crunch hareketi karın kasları özellikle yan karın kasları için oldukça verimli bir çalıştırıcı hareket dizisidir. Bosu oblique crunch egzersizi her ne kadar karın için en iyi hareketlerden biri olsa da, tek başına asla kurtarıcı değildir. Karın yağlarımızdan tamamen kurtulmamız için beslenme tarzımızı göz ardı etmememiz gerekir. Yapılışı ; Bosu oblique knee crunch oldukça etkileyici bir harekettir. İlk zamanlar biraz zorlanma olabilir fakat düzenli bir şekilde uygulanırsa kolayca Bosu oblique knee crunch egzersizine adapte olunabilir. Düzenli olarak uygulanan Bosu oblique knee crunch sayesinde abdominal kaslar ve üst karın bölgesi gözle görülür bir şekilde gelişir.

  • Öncelikle kalçanızı bosunun üzerine ortalayarak yan bir şekilde uzanın.
  • Bir elinizin dirseğiyle yerden destek alırken havadaki dirseğinizle üstteki bacağınızın dizini birletirin. (videodaki gibi)
  • Burada önemli olan hareket sırasında bosu üzerindeyken yaylanmayı yaparken mutlaka harekette karın kaslarının sıkılmasıdır.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Bosu Oblique Knee Crunch egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Bosu Oblique Knee Crunch Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Crunch Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Crunch egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.