Cross High Crunch Nasıl Yapılır?

İlk zamanlar biraz zorlanma olabilir fakat düzenli bir şekilde uygulanırsa kolayca Cross high crunch egzersizine adapte olunabilir.
çalıştırdığı alan

Çalıştırdığı Vücut Alanları

Karın bölgesi

yakılan kalori

1 Dakika'da Yakılan Kalori

6 - 8 Kalori (Normal BMI)

bmi

Uygun Olan BMI Aralıkları

Düşük BMI, Normal BMI, Yüksek BMI

Crunch side oblique hareketi karın kasları özellikle yan karın kasları için oldukça verimli bir çalıştırıcı hareket dizisidir. Crunch side oblique egzersizi her ne kadar karın için en iyi hareketlerden biri olsa da, tek başına asla kurtarıcı değildir. Karın yağlarımızdan tamamen kurtulmamız için beslenme tarzımızı göz ardı etmememiz gerekir. Yapılışı ; Cross high crunch oldukça etkileyici bir harekettir. İlk zamanlar biraz zorlanma olabilir fakat düzenli bir şekilde uygulanırsa kolayca Cross high crunch egzersizine adapte olunabilir. Düzenli olarak uygulanan Cross high crunch sayesinde abdominal kaslar ve üst karın bölgesi gözle görülür bir şekilde gelişir.

  • Öncelikle yere sırt üstü uzanın.
  • Ellerinizi ve ayaklarınızı çapraz çekerek yukarıda buluşturun. (videodaki gibi)
  • Burada önemli olan hareket sırasında kürek kemiklerinin tamamen havaya kalkması, sağa sola kıvrılırken mutlaka harekette karın kaslarının sıkılmasıdır.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Cross High Crunch egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Cross High Crunch Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Crunch Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Crunch egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm egzersizleri görüntüleyip incelemek ve aralarında arama yapmak için buraya tıklayınız.

cross high crunch nasıl yapılır
göbek yağlarından kurtul
simit bölgesini eritme
karın kası çalıştır
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.