Bosu crunch hareketi karın kasları için oldukça verimli bir çalıştırıcı hareket dizisidir. Bosu runch egzersizi her ne kadar karın için en iyi hareketlerden biri olsa da, tek başına asla kurtarıcı değildir. Karın yağlarımızdan tamamen kurtulmamız için beslenme tarzımızı göz ardı etmememiz gerekir. Yapılışı ; Oldukça basit ve pratik bir harekettir. İlk zamanlar biraz zorlanma olabilir fakat düzenli bir şekilde uygulanırsa kolayca bosu crunch egzersizine adapte olunabilir. Düzenli olarak uygulanan bosu crunch sayesinde abdominal kaslar ve üst karın bölgesi gözle görülür bir şekilde gelişir.

  • Öncelikle bosuya bel boşluğunuzu ortalayın, sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırın, ayak tabanınızın tamamını yere değdirin.
  • Ellerinizi kalçanızın yanına, diz hizasına veya başınızın altına alın ve gövdenizi kürek kemikleriniz havaya kalkacak şekilde kaldırın.
  • Burada önemli olan hareket sırasında kürek kemiklerinin tamamen havaya kalkması ve mutlaka harekette karın kaslarının sıkılmasıdır.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Bosu Crunch egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Bosu Crunch Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Crunch Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Crunch egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.