Burpee Box Jump

Burpee Box Jump hareketi evde yağ yakmak isteyenler için adete kurtarıcı rolüne büründü. Tüm bedeni çalıştıran bu egzersizi mutlaka denemelisiniz.

Burpee hareketi ile Box Jumps hareketinin güzel bir kombinasyonu olan bu hareket ile tüm vücudunuzu istediğiniz yerde hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan çalıştırabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Burpee pozisyonunda başlanan hareket Burpee hareketi bittikten sonra Box Jumps hareketi ile sonlandırılır.

  • Ayakta dik bir şekilde dururken ayaklarınızı geriye atın ve şınav pozisyonu alın.
  • Şınav hareketi bittikten sonra ayaklarınız aracılığı ile dik pozisyona geri dönün.
  • Zaman kaybetmeden önünüzde duran kutuya atlayın.
  • Kutudan yüzünüz kutuya dönük bir şekilde inin.

Etki alanı

Kombine bir hareket olması Burpee Box Jump hareketini harika bir kardiyo egzersizine dönüştürüyor. Patlayıcı kuvvetinizi ve dayanıklılığınızı arttırmak için antrenman programınızdan Burpee Box Jump hareketini eksik etmeyin.

Modifikasyon

Egzersizi kolaylaştırmak için Box Jumps yaptığınız kutunun yüksekliğini azaltın. Güvenli bir şekilde antrenmanı tamamlamak için tüm hareketleri kontrollü uygulamayı unutmayın.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitekran'da okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...