Burpee Box Jump

Burpee hareketi ile Box Jumps hareketinin güzel bir kombinasyonu olan bu hareket ile tüm vücudunuzu istediğiniz yerde hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan çalıştırabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Burpee pozisyonunda başlanan hareket Burpee hareketi bittikten sonra Box Jumps hareketi ile sonlandırılır.

  • Ayakta dik bir şekilde dururken ayaklarınızı geriye atın ve şınav pozisyonu alın.
  • Şınav hareketi bittikten sonra ayaklarınız aracılığı ile dik pozisyona geri dönün.
  • Zaman kaybetmeden önünüzde duran kutuya atlayın.
  • Kutudan yüzünüz kutuya dönük bir şekilde inin.

Etki alanı

Kombine bir hareket olması Burpee Box Jump hareketini harika bir kardiyo egzersizine dönüştürüyor. Patlayıcı kuvvetinizi ve dayanıklılığınızı arttırmak için antrenman programınızdan Burpee Box Jump hareketini eksik etmeyin.

Modifikasyon

Egzersizi kolaylaştırmak için Box Jumps yaptığınız kutunun yüksekliğini azaltın. Güvenli bir şekilde antrenmanı tamamlamak için tüm hareketleri kontrollü uygulamayı unutmayın.

Burpee

Üst ve alt vücudu beraber çalıştıran burpee ile antrenmanınızı ateşleyebilir , yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz. Nasıl yapılır ? Duruş: Ayakta dik bir şekilde Elleriniz yerde şınav pozisyonunda iken zıplayarak üst bedeninizi geriye doğru itin. Çömelir pozisyonda iken yukarı doğru düz bir şekilde zıplayın. Düşerken tekrardan çömelir pozisyona gelin Tekrardan şınav pozisyonu alın. Etki alanı Yüksek etkinlikte tüm […]

Bear Crawls

Ayı yürüyüşü olarak adlandırılan bu egzersiz ile hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Ayrıca Bear Crawls harika bir kardiyo egzersizidir. Nasıl yapılır ? Duruş : Eller ve ayaklar yere değerken kalça yukarıda olmalıdır. İleriye attığınız kolunuzun karşısındaki bacağınızı kolunuz ile senkronize bir biçimde ileri atın. Sırtınızı düz tutarken kalçanızın yukarıda olmasına dikkat edin. Etki […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close