Egzersiz Rehberi: Burpee Box Jump

Burpee Box Jump hareketi evde yağ yakmak isteyenler için adete kurtarıcı rolüne büründü. Tüm bedeni çalıştıran bu egzersizi mutlaka denemelisiniz.

Burpee hareketi ile Box Jumps hareketinin güzel bir kombinasyonu olan bu hareket ile tüm vücudunuzu istediğiniz yerde hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan çalıştırabilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Duruş : Burpee pozisyonunda başlanan hareket Burpee hareketi bittikten sonra Box Jumps hareketi ile sonlandırılır.

  • Ayakta dik bir şekilde dururken ayaklarınızı geriye atın ve şınav pozisyonu alın.
  • Şınav hareketi bittikten sonra ayaklarınız aracılığı ile dik pozisyona geri dönün.
  • Zaman kaybetmeden önünüzde duran kutuya atlayın.
  • Kutudan yüzünüz kutuya dönük bir şekilde inin.

Etki alanı

Kombine bir hareket olması Burpee Box Jump hareketini harika bir kardiyo egzersizine dönüştürüyor. Patlayıcı kuvvetinizi ve dayanıklılığınızı arttırmak için antrenman programınızdan Burpee Box Jump hareketini eksik etmeyin.

Modifikasyon

Egzersizi kolaylaştırmak için Box Jumps yaptığınız kutunun yüksekliğini azaltın. Güvenli bir şekilde antrenmanı tamamlamak için tüm hareketleri kontrollü uygulamayı unutmayın.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search