Jumping Lunges

Askerlik yapanlar için Jumping Lunges hiç yabancı değil. Gerçekten güçlü ve sıkı bacak , kalça kaslarına ihtiyaç duyuyorsanız sıkı durun Jumping Lunges vazgeçilmezlerinizden olacak  !

Nasıl yapılır ?

Duruş : Bir bacak önde iken diğer bacak geride ve kalça squat pozisyonunda

  • Bahsedilen duruş ile başlanan harekette squat hareketine benzer bir şekilde kalça ve vücut hareket ettirilir
  • Zıplanarak önde olan bacak arkaya , arkada olan bacak öne çekilir.

Etki alanı

Bacak ve kalça kaslarınızı geliştirmek için oldukça uygun bir hareket olan Jumping Lunges yeterli hız ile yapılırsa harika bir kardiyo hareketine dönüşebilir.

Modifikasyon

Egzersizi kolaylaştırmak için zıplamayın. Yürüyerek sadece Lunges hareketini uygulayın.

Lying Knee Tucks

Karın kaslarınızı kolay ve zevkli bir şekilde çalıştıran lying knee tucks egzersizini denemeye ne dersiniz. O zaman bize katılın ! Nasıl yapılır ? Duruş : Sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı birbirine yapışık olmalı. Elleriniz kalçalarınızın altında ( ya da egzersiz sırasında sürekli olarak yer ile temas etmeli ) Birbirine yapışık olan bacaklarınızı ileri doğru uzatın. Ayaklarınız […]

Forearm Plank Holds

Forearm Plank Holds hareketini istediğiniz yerde ekipmana ihtiyaç duymadan uygulayabilirsiniz. Nasıl yapılır ? Duruş: Ön kol ve ayak parmakları yere temas ederken yere yaklaşık olarak paralel olmalı. Bedenin düz olmasına dikkat edilmeli . Kalça ya da sırt dışarı doğru eğilmemeli tamamen düz olmalı Hareket sırasında karın kaslarınızı sıkmalısınız. Etki alanı Karın kaslarınızı geliştirmek ve dayanıklılığını arttırmak […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close