Side Lunge

Evde bacak egzersizi yapmak için muhteşem bir seçenek olan side lunge egzersizi denemeye değer !

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayakta , vücut düz bir halde. Kollar ileriye doğru açık , yere paralel

  • Kullanacağınız bacağınızın tarafında doğru yatay bir adım atın.
  • Duruşunuzu bozmadan bacağınızı kırın ve yere eğilin.
  • Diğer bacağınız için aynı egzersizi uygulayın.

Etki alanı

Side lunge bacak , kalça kaslarınızı oldukça etkin bir biçimde çalıştırır. Bununla beraber yan bacak kaslarınızın gerilmesi onlara fazladan esneklik katacaktır.

Modifikasyon

Side lunge yerine Jumping lunge yapabileceğiniz gibi, daha zor side lunge deneyimi için elinize dumbell , barbell yada herhangi bir ağırlık almanız yeterli olacaktır.

Flutter Kicks

Alt karın kaslarınızı çalıştırmak için kullanabileceğiniz egzersizlerden biri olan flutter kicks hareketini evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Nasıl yapılır ? Duruş : Yere sırt üstü uzanın. Elleriniz yere temas etmeli tercihen kalçanızın altında olmalıdır. Ayaklarınızı 10 santimetre genişliğinde açın. Bir ayağınızı yukarı kaldırırken diğerini aşağı indirin. Egzersiz sırasında ayaklarınızın yere değmemesine dikkat edin. Etki alanı Flutter kicks […]

Sumo Squat

Squat bacak , kalça ve daha birçok bölge için oldukça etkili bir egzersiz. Alışılagelmiş squat egzersizlerinden sıkıldıysanız sumo squat hareketini mutlaka tavsiye ediyoruz. Nasıl yapılır ? Duruş : Egzersize ayakta , vücut düz ve dik bir şekilde başlanır. Bacaklarınızı omuz genişliğinizin 1.5 katı kadar açın. Ellerinizi vücudunuzun ortasında birleştirin. Gövdenizin düz duruşunu bozmadan dizlerinizi kırarak […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close