Push-up walk out egzersizi, yapabileceğiniz en temel egzersizlerden biridir. Bu push up walk out hareketinin diğerlerinden farkı ise vücuda ekstra bir hareketlilik sağlayarak nabzı yükseltmek. Düzene alıştıkça hızlanabilirsiniz. Fonksiyonel egzersizlerinizin arasına kesinlikle eklemelisiniz. İlk aşamada dizler havadayken yapmakta zorlanabilirsiniz, işinizi kolaylaştırmak adına kendinizi geliştirene kadar dizlerinizi yere değdirerek destek alabilirsiniz. Bu hareket basittir ve akla gelebilecek herhangi bir yerde yapılabilir. Aynı derecede önemli olan, vücudunuzdaki çeşitli kasları çalıştırdığı için son derece etkilidir. Yine de, çoğu kişi şınav yaparken kaliteli ve yavaş yapmak yerine fazla tekrar üzerine yoğunlaşmaktadır. Bunu yaparken, zorlanma ve sakatlığa yol açar ve bu güçlü, ancak basit egzersizi felakete dönüştürür. Düzenli uygulandığı taktirde, başta göğüs bölgesi olmak üzere, arka kol, ön kol, karın kasları, omuz kaslarınızı büyüterek, sıkılaştırarak ve vücudunuzda genel anlamda yağ yakarak geliştirir. Günlük hayatınızdaki duruşu olumlu etkileyecek bir harekettir. Metabolizma hızınızı arttırır. Push up walk out yapılışı ile ilgili ise ;

  1. Vücut Pozisyonu Pelvisi (leğen kemiği kısmını) geriye doğru eğin ve kalçanızı sıkı tutun.
  2. Kol Konumu ve Kolun Açısı Dirsekleri sabitleyin ve elleri yerden kaldırmaya başlayın.
  3. Hareket Aralığı Vücudunuzu genel olarak sıkın.
  4. Kürek Kemiği Hareketi Bu, en çok ihmal edilen ve sakatlığa yol açabilecek hareketlerdendir. Kürek kemiğini yukarıya doğru itmeye odaklanmalısınız. Sırtınızı daha efektif kullandırarak hareketinin etkisini arttırır.
  5. Bacakların Konumu Sabit. Zorlandığınız esnada dinlerinizi yere koyarak devam ediniz.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Push Up Walk Out egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Push Up Walk Out Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Push Up Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Push Up egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.