Push up run egzersizi, yapabileceğiniz fonksiyonel egzersizlerden biridir. İlk denemede yapmakta zorlanabilirsiniz, işinizi kolaylaştırmak adına kendinizi geliştirene kadar kontrollü ve yavaş yapınız. Aynı derecede önemli olan, vücudunuzdaki çeşitli kasları çalıştırdığı için son derece etkilidir. Yine de, çoğu kişi kaliteli ve yavaş yapmak yerine fazla tekrar üzerine yoğunlaşmaktadır. Bunu yaparken, zorlanma ve sakatlığa yol açar ve bu güçlü, ancak basit egzersizi felakete dönüştürür. Düzenli uygulandığı taktirde, başta karın bölgesi olmak üzere, sırt, arka kol, ön kol, karın kasları, omuz kaslarınızı çalıştırarak, sıkılaştırır ve vücudunuzda genel anlamda yağ yakarak geliştirir. Günlük hayatınızdaki duruşu olumlu etkileyecek bir harekettir. Metabolizma hızınızı arttırır. Push up run yapılışı ile ilgili ise ;

  1. Vücut Pozisyonu Pelvisi (leğen kemiği kısmını) geriye doğru eğin ve kalçanızı sıkı tutun.
  2. Kol Konumu ve Kolun Açısı Pozisyondayken bilekleriniz göğüslerinizin hizasında konuşlanmış olmalı.
  3. Hareket Aralığı Sabit form. Uzun adımla yaparak ayaklarınızı ellerinizin yanına kadar çekin.
  4. Kürek Kemiği Hareketi Bu, en çok ihmal edilen ve sakatlığa yol açabilecek hareketlerdendir. Kürek kemiğini yukarıya doğru itmeye odaklanmalısınız.
  5. Bacakların Konumu Başlarda yavaşça deneyin hareket aralığına alıştıkça ayaklarınızı ellerinize kadar çekmeye çalışın.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Push Up Run egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Push Up Run Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Push Up Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Push Up egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.