Elevated Knee Tucks

Karın kaslarınızı çalıştırmak için basit ve etkili bir yol olan elevated knee tucks egzersizini denemeye ne dersiniz ?

Nasıl yapılır ?

Duruş : Ayaklarınız yere temas etmeden ( kalçalarınız üzerine ) oturun.

  • Ayaklarınızı karnınıza doğru çekerken üst vücudunuzu ayaklarınıza doğru yaklaştırın.
  • Karın kaslarınızın sıkıştığını hissedin. Kaslarınızı sıkın ve başlangıç pozisyonuna dönün.

Etki alanı

Güçlü karın kaslarına sahip olmanız için tercih etmeniz gereken egzersizlerden biri olan elevated knee tucks oldukça basit ve etkili. Karın kaslarınızın hareketin odak noktasında ( ayaklarınızı karnınıza doğru çektiğiniz pozisyon ) etkili bir biçimde kasılmasını sağlayan bu egzersiz birçok sporcunun vazgeçilmezlerinden.

Modifikasyon

Karın kaslarınızda daha güçlü kasılmalar oluşturmak için elevated knee tucks egzersizini yavaş ve kontrollü uygulayın. Ayrıca egzersizi uygularken denge problemi yaşıyorsanız ellerinizi yere koyarak vücudunuzu sabit tutun.

Plank Jumps

Koordinasyon kabiliyetinizi geliştirmek ve kardio yapmak için de kullanabileceğiniz Plank Jumps bir hazine değerinde. Nasıl yapılır ? Duruş: Şınav pozisyonunda dururken eller omuzların altında , ayaklar yerde ve vücut düz Elleriniz sabit kalacak şekilde ayaklar orta hatta göğüs hizasına çekilir. Tekrardan zıplayarak ayaklar eski konumuna döndürülür. Etki alanı Burpee gibi tüm vücudunuzu çalıştırmayı hedefleyen Plank Jumps; kol […]

Wall Sits

Wall Sits hareketi sayesinde karın , quadriceps ( ön bacak ) ve hamstring ( arka bacak ) kaslarınızı kolayca ateşleyebileceksiniz. Nasıl yapılır ? Duruş: Squat pozisyonunda dizler ile kalçalar yatay düzlemde aynı hizada sırt düz bir zemine temas etmekte. Eller dizlerin üzerine koyulmamalı düz olarak ileri uzatılmalıdır. Sırt tam olarak düz zemine yaslanmalı ve dizler 90° açı […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close