Plank Up Down Nasıl Yapılır?

Push up pozisyonundan dirseklerinize inin tekrar çıkın ve bunun tekrarını arttırın.
çalıştırdığı alan

Çalıştırdığı Vücut Alanları

Karın, Oblik, Tüm vücut

yakılan kalori

1 Dakika'da Yakılan Kalori

6 - 8 Kalori (Normal BMI)

bmi

Uygun Olan BMI Aralıkları

Düşük BMI, Normal BMI, Yüksek BMI

Plank up down egzersizi, göründüğü kadar kolay bir hareket değildir.. İlk aşamada dizler havadayken yapmakta zorlanabilirsiniz, işinizi kolaylaştırmak adına kendinizi geliştirene kadar dizlerinizi yere değdirerek destek alabilirsiniz. Push up pozisyonundan dirseklerinize inin tekrar çıkın ve bunun tekrarını arttırın. Son derecede önemli olan, vücudunuzdaki çeşitli kasları çalıştırdığı için çok etkilidir. Yine de, çoğu kişi Plank up down yaparken kaliteli ve yavaş yapmak yerine fazla tekrar üzerine yoğunlaşmaktadır. Bunu yaparken, zorlanma ve sakatlığa yol açar ve bu güçlü, ancak basit egzersizi felakete dönüştürür. Düzenli uygulandığı taktirde, başta core bölgesi olmak üzere, arka kol, ön kol, karın kasları, omuz kaslarınızı büyüterek, sıkılaştırır ve vücudunuzda genel anlamda yağ yakarken kas gelişimi sağlar. Günlük hayatınızdaki duruşu olumlu etkileyecek bir harekettir. Metabolizma hızınızı arttırır.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Plank Up Down egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Plank Up Down Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Plank Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Plank egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm egzersizleri görüntüleyip incelemek ve aralarında arama yapmak için buraya tıklayınız.

plank up down nasıl yapılır
plank hareketi nasıl yapılır
plank up down hareketinin yapılışı
icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.