200 Kalori Yakabileceğiniz 15 Aktivite

Basketbol oynamak , toz almak , ip atlamak , tenis oynamak kaç kalori yaktırır ? Bu yazımızda günlük 200 kalori yakabileceğiniz 15 aktiviteden bahsettik.

Yapacağınız günlük aktiviteler sırasında ne kadar kalori yakarsınız? Peki bowling oynarken? Hayatınızda hiçbir değişiklik yapmadan her gün eğlenerek ayda 1 kilo vermek istiyorsanız sizin için bu yazımda 200 kalori yakmak için yapmanız gereken günlük aktivitelerden bahsedeceğim.

Kilo verme sürecinde beslenmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle doğru bir diyete ihtiyacınız var. Sizin için doğru bir diyet planı oluşturmanıza yardım edecek kilo vermek istiyorum adlı rehberi kısa süre önce yayınladım. Okumanızı tavsiye ediyorum.

Denemek ister misiniz? O zaman bize katılın ve 30 gün boyunca her gün bu aktivitelerden bir ve ya birkaçı ile gününüzü renklendirin.

Video oyunları iyidir

Nintendo Wii başında geçirdiğiniz 50 dakika size 200 kalori yaktıracaktır.

İp atlamayı unutmayın

Artık herkes ip atlamanın ne kadar sağlıklı olduğunun farkında. 15 ile 20 dakika ip atlamak size 200 kalori yaktırır.

Araba yıkamak sıkıcı mı ?

Erkekler arabalarına bakmayı severler. Arabanızı yıkayarak geçirdiğiniz 40 dakika size 216 kalori yaktırır. Bunu öğrendiğinize göre artık arabanıza daha çok bakmak için bir sebebiniz var.

Köpeğinizi gezdirin

Köpeğiniz evde sıkıldı mı? Bu daha çok kalori yakmak için bir fırsat ! 6,5 km hızla köpeğiniz ile beraber yapacağınız 25 dakikalık bir yürüyüş size 190 kalori yaktırır.

Rekabete girin

Kıran kırana geçen 25 dakikalık bir tenis maçı size 218 kalori yaktırır.

Değişikliğe gidin

Odanızın düzeni artık sizi sıkıyor mu? Bu daha fazla kalori yakmanız için iyi bir fırsat olabilir. 25 dakikalık bir oda düzenleme işi size 210 kalori yaktırır.

Merdivenleri kullanın

İş yerinizin ya da evinizin yüksek katlarda olması artık asansör kullanmanıza sebep değil. Çünkü merdiven çıkarken ve inerken harcadığınız 25 dakika size 216 kalori yaktırır.

Bowling oynayın

Aileniz ve arkadaşlarınız ile zaman geçirmek için harika bir aktivite olan bowling size 60 dakika içinde 200 kalori yaktırır.

Bisiklet sürün

Evde sıkıldınız mı ? Bisikletinizi alın ve gezintiye çıkın. 20 km hız ile yapacağınız bisiklet gezisi size 30 dakikada 210 kalori yaktırır.

Hayatınızı renklendirin

Yaz geldi ve odanızın renginden sıkıldınız. O zaman kalori yakmak için iyi bir fırsat sizi bekliyor. Odanızı boyayarak geçirdiğiniz 40 dakika size 208 kalori yaktırır.

Bahçenize bakın

Bahçeniz var mı ? Eğer küçük de olsa bir bahçeye sahipseniz , bahçenizde yetişen çimleri eski usûl bir yol olan çim biçme makinesi ile biçin. Çimlerinizi biçerken geçirdiğiniz 40 dakika size 215 kalori yaktıracak.

Garaja uğrayın

Uzun süredir ilgilenmediğiniz garajınız artık kontrolden çıkmaya başladı mı ? Garajınızı düzeltirken geçirdiğiniz 25 dakika size 210 kalori yaktırır.

Sadece kadınlar toz almaz 

Kitaplığınızda biriken tozların farkında mısınız ? O zaman işe koyulun ve toz almaya başlayın. Toz alırken geçirdiğiniz 40 dakika size 216 kalori yaktırır.

Alışverişe koşarak gidin

Evinize yakın bir market olmaması her zaman kötü bir durum değildir. Markete yavaş tempo ile koşarak gidin. Çünkü 8 km hız ile 20 dakikalık bir koşu size 192 kalori yaktırır.

Bir üçlük daha!

Arkadaşlarınızla 20 dakika süren bir basketbol maçı size 192 kalori yaktırır.

Egzersiz yapmak ve kalori yapmak için bir başlangıç rehberi arıyorsanız spor yapmak istiyorum adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.

icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.