200 Kalori Yakabileceğiniz 15 Aktivite

Yapacağınız günlük aktiviteler sırasında ne kadar kalori yakarsınız? Peki bowling oynarken? Hayatınızda hiçbir değişiklik yapmadan her gün eğlenerek ayda 1 kilo vermek istiyorsanız sizin için bu yazımda 200 kalori yakmak için yapmanız gereken günlük aktivitelerden bahsedeceğim.

Kilo verme sürecinde beslenmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle doğru bir diyete ihtiyacınız var. Sizin için doğru bir diyet planı oluşturmanıza yardım edecek kilo vermek istiyorum adlı rehberi kısa süre önce yayınladım. Okumanızı tavsiye ediyorum.

Denemek ister misiniz? O zaman bize katılın ve 30 gün boyunca her gün bu aktivitelerden bir ve ya birkaçı ile gününüzü renklendirin.

Video oyunları iyidir

Nintendo Wii başında geçirdiğiniz 50 dakika size 200 kalori yaktıracaktır.

İp atlamayı unutmayın

Artık herkes ip atlamanın ne kadar sağlıklı olduğunun farkında. 15 ile 20 dakika ip atlamak size 200 kalori yaktırır.

Araba yıkamak sıkıcı mı ?

Erkekler arabalarına bakmayı severler. Arabanızı yıkayarak geçirdiğiniz 40 dakika size 216 kalori yaktırır. Bunu öğrendiğinize göre artık arabanıza daha çok bakmak için bir sebebiniz var.

Köpeğinizi gezdirin

Köpeğiniz evde sıkıldı mı? Bu daha çok kalori yakmak için bir fırsat ! 6,5 km hızla köpeğiniz ile beraber yapacağınız 25 dakikalık bir yürüyüş size 190 kalori yaktırır.

Rekabete girin

Kıran kırana geçen 25 dakikalık bir tenis maçı size 218 kalori yaktırır.

Değişikliğe gidin

Odanızın düzeni artık sizi sıkıyor mu? Bu daha fazla kalori yakmanız için iyi bir fırsat olabilir. 25 dakikalık bir oda düzenleme işi size 210 kalori yaktırır.

Merdivenleri kullanın

İş yerinizin ya da evinizin yüksek katlarda olması artık asansör kullanmanıza sebep değil. Çünkü merdiven çıkarken ve inerken harcadığınız 25 dakika size 216 kalori yaktırır.

Bowling oynayın

Aileniz ve arkadaşlarınız ile zaman geçirmek için harika bir aktivite olan bowling size 60 dakika içinde 200 kalori yaktırır.

Bisiklet sürün

Evde sıkıldınız mı ? Bisikletinizi alın ve gezintiye çıkın. 20 km hız ile yapacağınız bisiklet gezisi size 30 dakikada 210 kalori yaktırır.

Hayatınızı renklendirin

Yaz geldi ve odanızın renginden sıkıldınız. O zaman kalori yakmak için iyi bir fırsat sizi bekliyor. Odanızı boyayarak geçirdiğiniz 40 dakika size 208 kalori yaktırır.

Bahçenize bakın

Bahçeniz var mı ? Eğer küçük de olsa bir bahçeye sahipseniz , bahçenizde yetişen çimleri eski usûl bir yol olan çim biçme makinesi ile biçin. Çimlerinizi biçerken geçirdiğiniz 40 dakika size 215 kalori yaktıracak.

Garaja uğrayın

Uzun süredir ilgilenmediğiniz garajınız artık kontrolden çıkmaya başladı mı ? Garajınızı düzeltirken geçirdiğiniz 25 dakika size 210 kalori yaktırır.

Sadece kadınlar toz almaz 

Kitaplığınızda biriken tozların farkında mısınız ? O zaman işe koyulun ve toz almaya başlayın. Toz alırken geçirdiğiniz 40 dakika size 216 kalori yaktırır.

Alışverişe koşarak gidin

Evinize yakın bir market olmaması her zaman kötü bir durum değildir. Markete yavaş tempo ile koşarak gidin. Çünkü 8 km hız ile 20 dakikalık bir koşu size 192 kalori yaktırır.

Bir üçlük daha!

Arkadaşlarınızla 20 dakika süren bir basketbol maçı size 192 kalori yaktırır.

Egzersiz yapmak ve kalori yapmak için bir başlangıç rehberi arıyorsanız spor yapmak istiyorum adlı yazımı okuyabilirsiniz.

40’ından Sonra İyi Bir Vücuda Sahip Olmak Mümkün Mü?

Son zamanların üzerinde çokça konuşulan “iyi yaşlanmak” akımından nasibinizi aldıysanız ve iyi yaşlanmadığınızı düşünüyorsanız ne yapacağınızı kara kara düşünmeyin. Size harekete geçmeniz için harika araştırmalar ve dikkat etmeniz gereken önemli noktaları derlediğim bir yazı hazırladım. Genel olarak bu yazımda 40’lı yaşlara gelmiş, spor yapmayı planlayanlar için bir yol haritası çıkartacak, akıllarına takılan “bu yaştan sonra kas kütlesi elde […]

Kaatsu Nedir ?

  Daha önce Kaatsu ismini duydunuz mu ? Ya tıkanma antrenmanı ? Bu isimler size tanıdık gelmese de japonya’dan dünya üzerine yayılan bir antrenman sistemi kaatsu. Kaatsu aslında bir antrenman sistemi değil ; sadece bir çift bant. Komik geliyor olabilir ama bu bir çift bantın etkileri hakkında inanılmaz iddialar var. Bu bantlar antrenman öncesinde çalışılacak bölgenin […]


Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz. Saygı kuralları çerçevesinde ve düzgün Türkçe ile kaliteli bir biçimde oluşturulmamış yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorumu Gönder


close more_vert
Dr. Can Çiftçi
close