Videolar: Spor Sonrası Karbonhidrat Tüketmeli Miyim? (Video)

Spor sonrası beslenme sürecinde karbonhidrat alımı gerçekten önemli. Eğer spor yapıyor ve spor sonrası beslenmeyi önemsiyorsanız bu yazı sizin için.

Spor sonrası karbonhidrat tüketimi ile ilgili egzersiz sonrası beslenme yazımda küçük bir açıklama yapmıştım. Ama daha fazla soru gelmesi üzerine spor sonrası karbonhidrat tüketimi ile ilgili daha fazla konuşma ihtiyacı hissediyorum.

Aşağıda konu ile ilgili videomu bulabilirsiniz.

Videoda bahsetmediğim bir husus var. Karbonhidrat tüketimi ve sonucunda oluşan insülin pikinin meydana getirdiği büyüme hormonu düşüşünü önemsememelisiniz. İnsülin kısa vadede en az growth hormon kadar anabolik bir hormondur ve kas hücrelerinizin beslenmesi için elzemdir.

Ayrıca egzersiz sonrası artan büyüme hormonu, kan şekeri düşüklüğüne bağlı olmadığı için ciddi düşüşler beklemiyoruz.

Youtube için içerik üretmeye devam edeceğim. Eğer videolarımı öncelikli olarak görmek isterseniz buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.

Sorularla Kilo Vermek Kitabına Ücretsiz Erişmek için Mail Listeme Abone Olun!

Yeni yayınlanan makalelerden haberdar olmak için haftalık olarak gönderdiğim maillere abone olabilirsiniz. Spor ve sağlık dünyasındaki gelişmelerden her hafta ücretsiz bilgi sahibi olun!

Lütfen Bekleyiniz..

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen mail aboneliğinizi size gönderdiğimiz email üzerinden onaylayınız!

Mail ağımızı ve bilgilerinizi 3. şahıs ile paylaşmıyoruz, daha ayrıntılı bilgi için sağlıksal ve hukuki feragatname sayfamızı inceleyin.

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamış olan Dr. Can, kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com'u 2013 yılında kurdu. Egzersiz fizyolojisi, ergojenik beslenme, obezite ve insülin direnci konularında yoğun olarak çalışan Dr. Can ayrıca sağlık, diyet ve egzersiz alanında birçok kurum ile çalışmakta ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Yazıya Yorumlar

Spor Sonrası Karbonhidrat Tüketmeli Miyim? (Video) yazısı için gelen yorumlar ve tartışmalar...

  1. mustafa karaduman dedi ki:

    Spor sonrasi icin guzel bir yazi olmus. Ben bisiklet sporu ile ugrasiyorum ve haftada 4 gun en az 60km, bir gunu de 100km olacak sekilde idman yapiyorum idmanlarimi sabah saat 5 de kalkarak 6 da pedala basacak sekilde 2 saat sure ile yapiyorum. Malum sabah bu saat ve kisa bir sure zarfinda kahvalti yapamadan sadece 1 muz yiyerek cikiyorum. Bu konuda bana ve benim gibi bu saatde idman yapanlar ne yapmali nasil beslenmeli?

Yazıya Yorum Yap

Makale konusu ile ilgili eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz herhangi bir konuda yorum yapabilirsiniz...

Yorumu Gönder


close more
Dr. Can Çiftçi
close

Ne yapmak istiyorsun?

search