American Style Swing Nasıl Yapılır?

Kettlebell/Dumbbell swing sırtın alt ve üst kısmında kasları aynı anda çalıştırarak sırt ve bel bölümündeki ağrıların ve sakatlık riskinin azalmasına yardımcıdır.
çalıştırdığı alan

Çalıştırdığı Vücut Alanları

Tüm vücut

yakılan kalori

1 Dakika'da Yakılan Kalori

6 - 8 Kalori (Normal BMI)

bmi

Uygun Olan BMI Aralıkları

Düşük BMI, Normal BMI, Yüksek BMI

Kettle bell yardımıyla yapılan bu hareket sizden momentum istiyor. Kalça, bacak, core bölgesi başta olmak üzere bütün kaslarınızı çalıştırır ve kalp atım seviyenizi optimal seviyelere çıkartır. Yağ yakım hızınızı arttırırken kaslarınızı da efektif bir şekilde çalıştırır. American style swing yaparken kollarınızı başınızın üzerine çıkartırken dikkatli olmalısınız. Hareket sırasında dominant yükünüzü topuktan başlayarak bütün vücudunuzda hissetmelisiniz. Kontrolsüz herhangi bir kas gurubunuz olmamalı. Zamanla bunu hissedeceksiniz.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca American Style Swing egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

American Style Swing Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Swing Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Swing egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm egzersizleri görüntüleyip incelemek ve aralarında arama yapmak için buraya tıklayınız.

Kettlebell
Dumbbell Swing
Kettlebell
Dumbbell Savurma
Nasıl Yapılır?
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.