Yüksek Protein İçeren Diyetler Zararlı Mıdır ?

Yüksek proteinli diyetler ve protein tozu karaciğerime , böbreklerime zarar verir mi? Herkesin merak ettiği bu soruyu uzmanına sorduk.

 

Yüksek protein içeren diyet programlarını uygulamanın ve protein tozu ( supplement ) kullanımının böbreklere ya da vücuda verdiği , verebileceği zararlar artık herkesin aklına takılmakta .

Yüksek proteinin doğuracağı olası problemleri , sağlıklı sporcu beslenmesini ve daha birçok konuyu irdelediğimiz Cerrahpaşa Tıp Fakültesi dahiliye ana bilim dalı üyelerinden nefrolog Prof.Dr.Meltem Pekpak’la oldukça keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

İçerik tablosu

00:00-00:21 Meltem Pekpak kimdir ?

00:21-06:45 Spor ve diyet yapanlar nasıl beslenmelidir ?

06:45-07.52 Yüksek miktarda protein alımı vücuda zarar verir mi?

07:52-12:37 Protein tozları zararlı mı ?

12:37-13:45 Prof.Dr.Meltem Pekpak’ın tavsiyeleri

Sayın Prof.Dr.Meltem Pekpak’a teşekkürlerimizi sunarız.

icon

Lynitine Ürünleri'ne Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme süreci detoks ve ketojenik diyet sırasında karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünlerimizi incelemek için tıklayın!

Ürünleri İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.