Madonna Louise Ciccione yani bildiğimiz kadarıyla Madonna 56 yaşında olmasına rağmen ( 1958 doğumlu ) birçok oyuncu ve ses sanatçısına taş çıkartır cinsten bir forma sahip. Beylik sözleri bir yana bırakıp Madonna’nın böylesine genç ve fit görünmesinin arkasında olan antrenörünü dinliyoruz.

S. Madonna yaşına rağmen böyle görünmek için ne kullanıyor?

C. Çoğu insanın hayal edemeyeceği düzeyde beslenme , egzersiz ve yaşam tarzına dikkat eden Madonna bu formu fazlası ile hakkediyor. Bu ayaklardan birini aksatsaydı bunu kesinlikle fark edebilirdik.

S. Şarkı söylemek , dans etmek ve insanları eğlendirmek konusunda usta olan birisi için en önemlisi nedir ? Esneklik , dayanıklılık ya da kondisyon.

C. Kesinlikle kondisyon. Eğer piliniz biterse yeteneklerinizi göstermek ve hayata devam etmek için şansınız kalmaz. Başarılı bir sanatçı , bir iş kadını mutlaka yüksek düzeylerde kondisyona ihtiyaç duyar.

S. Bizi biraz daha aydınlatın. Bu kondisyonu elde edebilmek için nasıl hazırlanıyor?

C. Gün içinde nerede olursa olsun 30 ile 60 dakika arasında güç antrenmanı , 30 ile 60 dakika arasında pilates ya da yoga ve 4 ile 8 saat kadar süren sahne provası yapıyor.

S. Bu oldukça yorucu bir tempo , haftada kaç gün ve nasıl dinleniyor?

C. Sadece haftada bir gün. Bu Madonna için yeterli , fakat herkeste işe yaramadığı aşikar. Bu konuda vücudunuzu anlamaya çalışmalı ve dinlenme periyotlarını kendinize göre düzenlemelisiniz. -Gülüyor ve ardından haftada 2 günden fazla dinlenmeyin diye ekliyor-

S. Madonna nasıl besleniyor ? Bize birkaç püf nokta verebilir misiniz?

C. Mümkün olduğunca doğal ve doğala yakın beslenmesini sağlıyoruz. Meyveler ile kısa süreli enerji ihtiyacını gideriyor. Yüksek kaliteli proteinler ile mevcut olan kas yapısını besliyor ve tam tahıllı karbonhidrat kaynakları ile sürekli zinde kalmasını sağlıyoruz.

Burada insanların dikkat etmediği bir diğer nokta ise uyku. Yetersiz bir uyku devamında diyetinizi tehlikeye atacaktır. Kesinlikle buna dikkat ediyoruz.

S. 50 yaşından sonra formda kalmak tahmin edilen kadar zor mu?

C. Genç yaşlarda spor ve diyet ile ilgili hassas davrandıysanız ilerleyen yaşlarda işiniz o kadar zor olmuyor – tabi ki ponpon kız olmayı tavsiye etmiyorum diye ekliyor – . Ama yaşınız 50 ve üstü ise üzülmeyin bunu hala başarabilirsiniz asla geç değil . Araştırmalara göre 70 yaş ve üstündeki insanlar bile kas kütlesi geliştirip dokularını sıkılaştırabiliyor. Bu çalışma gerçekten motive edici!

S. Belli bir yaşın üstündeki insanlar kendilerini ne kadar zorlamalı?

C. Rekor kırmaya çalışmayın ve ısınmayı göz ardı etmeyin. Isınma bedeninizin en büyük dostu. Günlük olarak 10 dakikadan fazla ayna önünde kaldığımızı ve saatlerce tv izlediğimizi düşünürseniz antrenmandan önce ısınıp antrenman sürenizi 10 dakika uzatabilirsiniz. Buna değer !

Bu yazı editörümüz Fitekran Çeviri Ekibi tarafından hazırlanmış ve Dr. Can Çiftçi tarafından incelenip, düzenlenip, onaylanmıştır.