Jumping Jack Nasıl Yapılır?

Jumping Jack egzersizini günlük spor rutininize dahil ederek vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırabilir ve daha kolay kilo verebilirsiniz.
çalıştırdığı alan

Çalıştırdığı Vücut Alanları

Tüm vücut

yakılan kalori

1 Dakika'da Yakılan Kalori

6 - 8 Kalori (Normal BMI)

bmi

Uygun Olan BMI Aralıkları

Düşük BMI, Normal BMI, Yüksek BMI

Jumping Jack egzersizini doğru yapabilmek için önce ayağa kalkın ve bedeninizi germeden dik bir pozisyon alın. Bacaklarınız hafif aralık olabilir, kollarınızı serbest bırakın. Ardından zıplayarak; aynı anda hem kollarınızı başınızın üzerine doğru kaldırmalı, hem de ayaklarınızı omuz hizasını geçecek şekilde açmalısınız. Tekrar ilk pozisyona dönüp hızlı tempo ile aynı şekilde zıplamaya devam edin. Jumping Jack faydaları, yalnızca ısınma ve esnemeyle sınırlı değildir. Başlı başına bir egzersiz olan bu zıplama hareketiyle kan dolaşımınızı ve metabolizmanızı hızlandırırsınız. Sıçrama yoluyla tüm mide ve bağırsak sisteminin uyarılması detoks dönemindeki kişilere yardımcı olur. Jumping Jack egzersizini günlük spor rutininize dahil ederek vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırabilir ve daha kolay kilo verebilirsiniz.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Jumping Jack egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Jumping Jack Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Jumping Jack Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Jumping Jack egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm egzersizleri görüntüleyip incelemek ve aralarında arama yapmak için buraya tıklayınız.

jumping jack nasıl yapılır
plyo hareketi nasıl yapılır
maksimum hareketi nasıl yapılır
icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.