Jump Squat Nasıl Yapılır?

Bu harekette çalışmayan kaslarınızda devreye girer. Vücudunuzu genel olarak çalıştırır ve bütün bölgeleri hızlıca sıkılaştırır.
çalıştırdığı alan

Çalıştırdığı Vücut Alanları

Kalça, Arka bacak, Karın, Karın

yakılan kalori

1 Dakika'da Yakılan Kalori

6 - 8 Kalori (Normal BMI)

bmi

Uygun Olan BMI Aralıkları

Düşük BMI, Normal BMI, Yüksek BMI

Jump squat vücut ağırlığı ile yapılan bu tarz hareketler ciddi alt yapı gerektirir. Bu harekette detay kaslarınızda devreye girer ve güçlenir. Vücudunuzu genel olarak çalıştırır ve bütün bölgeleri hızlıca sıkılaştırır. Vücut ağırlığını kullanarak yaptığımız jump squat hareketi fonksiyonelliği sayesinde bize vücut ağırlığımıza fazladan yük bindirir. Öncesinde kendi vücut ağırlığımızı kullanarak sorunsuz bir şekilde standart squat yapıyor olmalıyız. Aksi halde sakatlanma riski yaşayabilirsiniz.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Jump Squat egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Jump Squat Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Jump Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Jump egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm egzersizleri görüntüleyip incelemek ve aralarında arama yapmak için buraya tıklayınız.

jump squat nasıl yapılır
squat hareketi nasıl yapılır
kalça hareketleri
basen hareketleri
karın egzersizleri
icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.