Hyper Nasıl Yapılır?

Bu egzersiz sadece güç kazandırmaz, aynı zamanda sırtınıza ve ana kaslarınıza esneklik sağlar.
çalıştırdığı alan

Çalıştırdığı Vücut Alanları

Bacak, Kalça, Sırt, Tüm vücut

yakılan kalori

1 Dakika'da Yakılan Kalori

2 - 4 Kalori (Normal BMI)

bmi

Uygun Olan BMI Aralıkları

Düşük BMI, Normal BMI, Yüksek BMI

Bu egzersiz sadece güç kazandırmaz, aynı zamanda sırtınıza ve ana kaslarınıza esneklik sağlar. Sırt kası geliştirme egzersizleri içinde kolay gözüken fakat bir o kadar etkilidir. Bu hareket bel egzersizlerinden oldukça etkili bir harekettir. Belde birden fazla kası harekete geçirerek, beli kuvvetlendirir. Iliocostalis lumbalis, thoracsalis, longgissimus thoracsalis ve longgissimus cervicalis kaslarını vücudumuzda harekete geçirir. Kaslar hareketlenerek öncelikle ısınır ve sonrasında gelişimine başlar. Bu kaslarımız, vücudumuzun sağa sola, yana, öne ve arkaya eğilme bükülmelerinde yardımcı olan ve omurgamızın güvenlik önlemini alan muhteşem kaslardır. Belimizi, omurgamızın güvenliğini üstlenen kaslar önemli kas grubunda yer alır. Bu kaslar gövdemizin hareketlerini gerçekleştirir ve kolaylaştırır. Vücut geliştirme sporcuları bu egzersiz ile bellerini kuvvetlendirerek branşlarında başarılı olmalarını sağlarlar. Beli sağlamlaştırır ağrılardan uzaklaştırır. Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta hafifçe yükselip kalçayı sıkmaktır. Gereksiz yükselme sadece belimize fazla stres yükler ve bizi rahatsız eder.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Hyper egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Hyper Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Hyper Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Hyper egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm egzersizleri görüntüleyip incelemek ve aralarında arama yapmak için buraya tıklayınız.

hyper nasıl yapılır
beli kuvvetlendiren hareketler
hyper extension hareketi nasıl yapılır
ters mekik hareketi nasıl yapılır
icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.