Daha önce karın bölgesini çalıştıran antrenmanlar yapmadıysanız bu harekette kramp girme olasılığı yüksektir. Bu yüzden basit karın egzersizlerinden sonra bu hareketi yapmanızı öneririm. Ball rock crunch hareketi karın kasları için oldukça verimli bir çalıştırıcı hareket dizisidir. Ball rock crunch egzersizi her ne kadar karın için en iyi hareketlerden biri olsa da, tek başına asla kurtarıcı değildir. Karın yağlarımızdan tamamen kurtulmamız için beslenme tarzımızı göz ardı etmememiz gerekir. Yapılışı ; Oldukça basit ve pratik bir harekettir. İlk zamanlar biraz zorlanma olabilir fakat düzenli bir şekilde uygulanırsa kolayca ball rock crunch egzersizine adapte olunabilir. Düzenli olarak uygulanan ball rock crunch sayesinde abdominal kaslar, alt ve üst karın bölgesi gözle görülür bir şekilde gelişir.

  • Öncelikle top elindeyken yere sırt üstü uzanın.
  • Ellerinizi yerden kaldırırken ayaklarınızıda kaldırın havada buluşturun bu sırada topu ayaklarınızın arasına bırakın ve gövdenizi kürek kemikleriniz havaya kalkacak şekilde kaldırın.
  • Burada önemli olan hareket sırasında kürek kemiklerinin tamamen havaya kalkması ve mutlaka harekette karın kaslarının sıkılmasıdır.

Bu egzersiz düşük BMI, normal BMI, yüksek BMI sporcular için uygundur. Ayrıca Ball Rock Crunch egzersizi 65 yaş ve üzeri sporcular için uygun değildir.

Ball Rock Crunch Egzersizi Videosu

Bu hareketin nasıl yapıldığının videosunu ve egzersizin ipuçlarını profesyonel sporcular tarafından izleyebilirsiniz.

Diğer Crunch Egzersizleri

Sitemizdeki bu egzersize benzeyen diğer Crunch egzersizi varyasyonlarını inceleyebilirsiniz.