Karnabaharlı tarator Tarifi ve Kalorisi

Karnabaharlı tarator tarifi lezzetli ve pratik bir tarif, bu sağlıklı tarifin kalori ve besin değeri.
karnabaharli-tarator
clock
Hazırlama Süresi
10 dakika
people
Kaç Kişilik
1 kişi
calories
Porsiyon Kalorisi
275 kcal

Malzemeler

Tarifte kullanılacak malzemeleri ve miktarlarını aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz malzemelere tıklayarak ayrıntılı besin değerlerine ulaşabilirsiniz.

Dr Can Avatar

Dr. Can'ın YouTube Kanalı!

Sizin için hazırladığım videoları kaçırmamak için youtube kanalıma abone olmak için buraya tıklayın.


Hazırlanışı

İlk olarak havuçlar ve kabaklar sebze soyacağı ile şekilde görüldüğü gibi kesilir, eğer sebze soyacağı yoksa siz rendeleyebilirsiniz. Daha sonra yarım karnabaharı küçük parçalar halinde kesiyoruz ve 5 dakika kaynamış suda haşlıyoruz. Havuçları ve kabakları doğradıktan sonra zeytinyağında 5 dakika kadar kavuruyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. İstediğimiz kadar sarımsaklı yoğurt yapıyoruz ve hepsini karıştırıyoruz. Üzerine de tereyağlı sos gezdirelim.

* Yüzdelik günlük değerler, günlük 2000 kalorilik bir diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya daha az olabilir.

Bu sağlıklı yemek tarifi, ziyaretçimiz Çınar tarafından eklenmiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Siz de kendi tariflerinizi sitemize eklemek için lütfen buraya tıklayınız!

Karnabaharlı tarator
Karnabaharlı tarator yemek tarifi
Karnabaharlı tarator sağlıklı tarifi
Karnabaharlı tarator sağlıklı mı
Karnabaharlı tarator kalori değeri
icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.