Karnabahar kısırı Tarifi ve Kalorisi

Karnabahar kısırı tarifi lezzetli ve pratik bir tarif, bu sağlıklı tarifin kalori ve besin değeri.
karnabahar-kisiri
clock
Hazırlama Süresi
20 dakika
people
Kaç Kişilik
3 kişi
calories
Porsiyon Kalorisi
540 kcal

Malzemeler

Tarifte kullanılacak malzemeleri ve miktarlarını aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz malzemelere tıklayarak ayrıntılı besin değerlerine ulaşabilirsiniz.

Dr Can Avatar

Dr. Can'ın YouTube Kanalı!

Sizin için hazırladığım videoları kaçırmamak için youtube kanalıma abone olmak için buraya tıklayın.


Hazırlanışı

Karnabahar koparılarak fazla sapları kesilir. Robota konulup, robottan bulgur gibi olana kadar geçirilir. Tavaya zeytinyağı alınarak doğranan soğanlar bir iki dakika çevrilir.Üzerine karnabaharlar eklenir ve beş dakika kadar sotelenir. Ardından salça eklenerek iyice karıştırılır. Baharatlarda eklenerek tekrar karıştırılıp altı kapatılır ve soğumaya bırakılır. Diğer tarafta doğranan salatalık, domates, turşu, yeşil biber ve maydanoz doğranarak üzerine ilave edilir. Tekrar karıştırılarak servis edilir. Afiyet olsun.

* Yüzdelik günlük değerler, günlük 2000 kalorilik bir diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya daha az olabilir.

Bu sağlıklı yemek tarifi, ziyaretçimiz Çınar tarafından eklenmiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Siz de kendi tariflerinizi sitemize eklemek için lütfen buraya tıklayınız!

Karnabahar kısırı
Karnabahar kısırı yemek tarifi
Karnabahar kısırı sağlıklı tarifi
Karnabahar kısırı sağlıklı mı
Karnabahar kısırı kalori değeri
icon

Lynitine L-Carnitine Complex'e Göz Atın!

Dr. Can Çiftçi'nin formülize ettiği, kilo verme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için yeni bitkisel kaynaklı ürünümüzü incelemek için tıklayın!

Ürünü İncele
Dr Can Avatar

Dr. Can Çiftçi Hakkında

Eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Can kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim olan Fitekran.com sitesini 2013 yılında kurdu. Obezite, onkoloji beslenmesi, fitoterapi, sporcu sağlığı, nadir hastalıklar, fonksiyonel tıp ve patofizyoloji ile ilgilenen Dr. Can kendi kliniğinde fitoterapi uzmanı ve konsültan hekim olarak çalışmaktadır.